הכי חדשים
הכי פופולריים השבוע
הכי נצפים

קורין אלאל

ארץ לאום : ישראל
נולד : יום שלישי, מרץ 15, 1955
תחום : זמר/זמרת
ארץ לידה : תוניסיה

        
קורין אלאל
צפיות : 3701

קורין אלאל (נולדה ב-15 במרץ 1955 בתוניסיה) היא זמרת רוק ישראלית משפיעה, מלחינה, מעבדת, נגנית ותמלילנית.

אלאל היא ילידת תוניסיה. בגיל 8 עלתה ארצה וגרה בנתניה ואחר כך בהרצליה. מגיל 10 ניגנה בגיטרה. בתיכון ניגנה בלהקות שונות וכתבה שירים ולחנים.

בשירותה הצבאי הייתה חברה בלהקת פיקוד דרום ובצוות הווי סיני, צוות הווי הנדסה קרבית (עם יהודית רביץ ויואל לרנר).

לאחר שירותה הצבאי החלה לשיר קולות רקע בהקלטות רבות, בהן בשיר שברבות הימים הפך לקלאסיקה ישראלית, "עטור מצחך", בו היא לוותה את אריק איינשטיין, יחד עם יהודית רביץ. בנוסף, ליוותה בשירה גם את שלום חנוך, רמי פורטיס, נורית גלרון, צביקה פיק, שמוליק קראוס, מיקי גבריאלוב, גלי עטרי ואחרים.

בשנת 1977 הקליטה את השיר "החול יזכור" של נחום היימן ונתן יהונתן.

בשנת 1978 לקחה חלק בהופעה "ארץ טרופית יפה", לצד מתי כספי, יהודית רביץ, צילה דגן, צמד הפרברים ויוריק בן דוד.

בשנת 1979 הופיעה אלאל לראשונה לבדה במופע "ממתקים מפוזרים", עם רפי קדישזון בפסנתר ובני קדישזון בתופים. משירי המופע הוקלט רק "מחר יהיה יום יפה", אותו הקליטה מאוחר יותר גלי עטרי.

בשנת 1980 נעצרה הקריירה שלה כשלקתה בדלקת גידים חריפה ביד שמנעה ממנה לנגן, אך היא עברה תקופה קשה זו ואף ניצלה אותה להתפתחות: למדה באקדמיה, למדה לנגן בסינטיסייזר והשתתפה בפרויקטים רבים.

בשנת 1983 חזרה להופעות עם הגיטריסט יעקב אלגרנטי ואחר כך עם בועז קביליו ועם דורי בן-זאב, שגם שר איתה פרסומות לירקות (בהן הלהיט "עגבנייה הא הא הא"). באותה תקופה הקליטה סקיצות ביתיות והייתה חברה בלהקת ליפסטיק: משה דעבול בגיטרות ושירה, איתי זילבר בבס, דני מקוב בתופים וארי פרנקל בקלידים, והקליטה איתם את אלבומה הראשון, "קורין אלאל". האלבום כלל בעיקר את לחניה (בהם "מותק", "חיה בתוך קופסא", "ציפור", "אני רוצה לעצור", "מוכר זה לא מוכר" ו"תמונה בכחול") וגם את "תן לי קצת ממך" שהלחין לה יזהר אשדות. הוא גם השתתף בעיבודים ובהפקה המוזיקלית.

ביוני 1984 יצא תקליט הבכורה "קורין אלאל", שהיה תקליט רוק חזק, ובשל סגנון האלבום שהיה רחוק מהמיינסטרים התקליט לא זכה להצלחה. אחרי הוצאת האלבום יצאה לסיבוב הופעות עם להקת "גן עדן". אלאל גם הלחינה ושרה באותה תקופה שירים לא רוקיסטים, בהם השיר "אין לי ארץ אחרת" (מילים אהוד מנור) שאותו הלחינה וגם שרה בביצוע המקורי. השיר הצליח מאוד ועד היום נחשב לקלאסיקה ישראלית.

בשנת 1985 השתתפה בפסטיגל בשיר "בלבולים" אותו הלחינה למילותיו של דודו ויזר,והשיר עצמו זכה במקום האחרון.

בשנת 1986 הקליטה אלאל את תקליטה השני "פירות אסורים", שהושפע גם מחוויותיה ממלחמת לבנון. היא הלחינה את כל שירי התקליט, בהם "מלחמה", "הים כבר עולה", "פירות אסורים", "כבשים" ו"זר בגופו" וגם הפיקה ועיבדה עם דורון פיקר והתקליט רק באמצע 1987. בראיון בתוכנית הטלוויזיה משנות השמונים "עד פופ" לרגל הוצאתו שכחה אלאל להזכיר את שותפיה להקלטות ולהופעות. חברי גן עדן ובמיוחד פיקר נעלבו קשות וניתקו את הקשרים עימה.

בשנת 1989 הוציאה את תקליטה השלישי "אנטארקטיקה", אותו עיבדה והפיקה יהודית רביץ, שהפכה את שיריה לקליטים מבלי לפגוע בעוצמתם. אלאל הלחינה את כל השירים, בהם "אנטארקטיקה", "הטבעת נפלה", "התעשייה האבירית", "ארץ קטנה עם שפם", "שיר לשירה" ו"Le Dejeuner Du Matin". התקליט זכה להצלחה מסחרית וכך גם סיבוב ההופעות שחל לאחריו.באותה השנה היא השתתפה בשנית בפסטיגל עם השיר "אנני אוקלי" שזכה במקום השישי.

בשנת 1990 הופיעה במופע "שפת אמי" בבימוי צדי צרפתי. במופע נכללו שירים צרפתיים שתירגם מנור ושירים שמנור כתב והיא הלחינה. במופע הזה שרה אלאל ומנגנת בגיטרה אקוסטית. בין השירים הידועים של המופע: "שפת אמי" ואת "החיים בוורוד" של אדית פיאף, "קשר הירח", "זאת לא חוכמה לומר Je T'aime" ו"נפוליאון", "המנון לאהבה", "אי שם בלב", "ספק גדול", "גולגולת", "בירבורים" ועוד. המופע, שזכה להצלחה גדולה, הוקלט באוגוסט 1990 ויצא בתקליט "שפת אמי".

בינואר 1991, בזמן מלחמת המפרץ, הופסק המופע, ואלאל הופיעה בליווי אותו הרכב במיטב להיטיה. היא גם הפיקה מוזיקלית (יחד עם ברי סחרוף) תקליטה הראשון של להקת "כרמלה גרוס ואגנר" ושרה עימם את "נשים כותבות שירה" וקולות ב"עלבון", "תמונה אימפרסיוניסטית" ו"חנוך מחנך". בסוף 1991 עבדה אלאל שוב עם רביץ כמעבדת ומפיקה בתקליטה "זן נדיר". האלבום זן נדיר היה מתקליטיה המגובשים והטובים של אלאל ורבים משיריו הפכו ללהיטי רדיו, אך הוא לא זכה להצלחה מסחרית.

בשנת 1993 הפיקה אלאל הקלטה ראשונה של להקת המכשפות, עיבודן המשותף ל"קסם על ים כנרת". שנה לאחר מכן היא השתתפה בעיבודי השירים והפיקה את אלבום הבכורה המפתיע שלהן.

בשנת 1994 הופיעה במופע משותף עם אלון אולארצ'יק ודני בסן, "כולם ביחד וכל אחד לחוד".

בשנת 1995 השתתפה באלבום השני של כרמלה גרוס ואגנר, עם המכשפות היא עיבדה ושרה חידוש לשירה "חיה בתוך קופסא" וחידוש ששרה הלהקה עם ניק קייב לשירו "Shivers". שירים אלו יצאו באלבומן השני של המכשפות "מתכסות"

בשנת 1997 יצא אלבומה המפתיע "כשזה עמוק", בהפקת ערן צור ובעיבוד נגני האלבום, ואלאל הלחינה את כל השירים, בהם "כשזה עמוק", שאותו כתבה ושרה עם ענבל פרלמוטר, "לחיות", "ספינת השוטים", "אל תלך", "בואי אלי", "עיפרון ברק" ו"פירמידות". האלבום החדשני והמקורי לא קיבל את תשומת הלב שהגיעה לו, וחברת התקליטים מיהרה להוציא את האוסף ובו מבחר של 18 מלהיטיה. באותה שנה השתתפה אלאל בעיבוד והפקה בארבעה שירים באלבום הבכורה של אביתר בנאי. היא גם ניגנה בהקלטות בקלידים וגיטרות ושרה קולות.

בשנת 1998 חידשה אלאל את שירו של רמי פורטיס "שמש לך מצפים" לפרויקט עבודה עברית. באותה שנה הופק לטלוויזיה מופע מול קהל ובעקבותיו יצא גם האלבום "חברים שרים קורין". אל קורין הצטרפו זמרים שונים ששרו, איתה או בלעדיה, את מיטב להיטיה. אסף אמדורסקי שר את "שיר לשירה", דודי לוי את "התעשייה האבירית", אורנה בנאי את "חזקה מהרוח", ערן צור את "פירמידות" ו"מותק", אורלי פרל את "קשר הירח", אביתר בנאי את "כשזה עמוק" ו"מעיין", יהודית רביץ את "זן נדיר" ואלי סורני את "אנטארקטיקה". אלאל שרה לבדה את "שיר בכיף".

בשנת 1999 הפיקה לטל גורדון ורונה קינן מופע ותקליט משותפים.

בשנת 2000 הקליטה אלאל אלבום שלם בהפקתו של יובל מסנר, אך החליטה לגנוז את ההקלטות.

בשנת 2001 עוררה אלאל סערה תקשורתית כשלקראת הוצאת אלבומה "תנינענק" חשפה בתקשורת את היותה לסבית. היה צעד נוסף של אלאל לכיוון הביטוי האישי (היא השתתפה בכתיבת חצי משירי האלבום והלחינה את כולם) וכן העמקת העבודה במחשבים וסימפולים. האלבום הוקדש לזכרה של ענבל פרלמוטר שנהרגה ארבע שנים קודם בתאונת דרכים. בין הבולטים בשירי האלבום היו "תנינענק" ו"את יפה", "גשם של פתאום", "משפחה", "לנוח בטוח" ו"לפני שנפרד מוחמד". את הוצאת האלבום ליווה סיבוב הופעות.

בשנת 2003 ילדה בת זוגה של אלאל והמנהלת האישית שלה, רותי, את בנן המשותף עומר.

בשנת 2004 הוציאה אלאל את אלבומה השמיני, "הכחול של השמים". משיריו המוכרים: "הכחול של השמיים" ו"מה הפרח".

בשנת 2008 יצא האלבום התשיעי של אלאל, "פשוט כל כך". באלבום 12 שירים שנכתבו בין שאר על ידי ארז ברזוליק, אגי משעול ומאיר גולדברג. לאלבום קדמו הסינגלים "עד סוף אפריל" שכתב ברזוליק ו"פשוט כל כך" שכתב ברזוליק עם אלי סורני.

במרץ 2009 היא נכנסה לתוכנית הריאלטי המצליחה "האח הגדול vip".

שם האלבום שנת הוצאה  
פשוט כל כך 2008
פשוט כל כך
המיטב 2005
אוסף.
המיטב
הכחול של השמיים 2004
הכחול של השמיים
תנינענק 2001
תנינענק
חברים שרים קורין 1998
הופעה
חברים שרים קורין
האוסף 1997
האוסף
כשזה עמוק 1997
כשזה עמוק
זן נדיר 1992
זן נדיר
שפת אימי 1990
שפת אימי
אנטארטיקה 1989
אנטארטיקה
פירות אסורים 1987
פירות אסורים
קורין אלאל 1984
קורין אלאל
תגיות
קטגוריות
סלבס לפי מדינות

אין להעתיק את האתר או כל חלק ממנו ללא אישור בכתב מראש Copyright © 2008 כל הזכויות שמורות | קישורים | אודות | צור קשר