הכי חדשים
הכי פופולריים השבוע
הכי נצפים

אלון אבוטבול

ארץ לאום : ישראל
נולד : יום שישי, מאי 28, 1965
תחום : סרטים


        
אלון אבוטבול
צפיות : 2604

אבוטבול נולד למשפחה מצרית ו-אלג'יראית בקריית אתא, שם גדל והתחנך‏‏. בגיל חמש עשרה החל ללמוד במגמת התיאטרון והמשחק בתיכון לאמנויות "תלמה ילין" בגבעתיים. את קריירת המשחק שלו החל כבר בגיל צעיר.

אבוטבול ידוע במעורבותו החברתית והפוליטית: בבחירות 2006 התייצב לצד מפלגת העבודה, וכתב טורים מיוחדים בוואלה! וב־ynet. כמו כן חיבר שיר מיוחד נגד השחיתות בחברה ובשלטון שנקרא "תגנוב".

בשנת 1980, בהיותו בן חמש עשרה בלבד, כיכב בתפקיד ראשי בסרט הקולנוע הראשון שלו, שנקרא "כוכב השחר", לצידם של משה איבגי, אריה אליאס ואחרים. עם סיום לימודיו בתיכון תלמה ילין ב-1983, שיחק בסרט הקולנוע "הפנימייה", בו שר גם את שיר הנושא לסרט "לא נותר". במקביל למד בסדנה למשחק "החדר" בניהולו של אמיר אוריין. בשנת 1985 כיכב לצדם של מוסקו אלקלעי וסמדר קליצ'ינסקי בסרט "בר 51", והשתתף בסרט נוסף, אותו כתב אסי דיין, "הקרב על הוועד" לצד שלישיית הגשש החיוור. ב-1986 השתתף בסרט "מלכת הכיתה".

תפקידו הפופולרי הראשון היה בשנת 1986, כשכיכב בסרטו המשפיע של אלי כהן "שתי אצבעות מצידון", סרט המבוסס על אירועי מלחמת לבנון. על משחקו בסרט זה קיבל את פרס "השחקן הטוב ביותר" בפסטיבל הקולנוע ירושלים. באותה שנה שיחק גם בסרט אמריקאי־ישראלי בבימויו של משה מזרחי בשם "אהבה גנובה" לצידה של גילה אלמגור. בשנת 1987 שיחק ב"פוטו רומן", סרטו של אסי דיין ובסרט "כל אהבותיי" לצד דב נבון. שנה לאחר מכן השתתף בסרט "מקום ליד הים" לצד ענת צחור ובסרט האמריקאי "רמבו 3" לצד השחקן ההוליוודי סילבסטר סטאלון, בבימויו של מנחם גולן.

בשנת 1989, לאחר ששיחק בסרט קצר בשם "הכלוב" ובסרט אמריקאי ישראלי בשם "רחובות האתמול", השתתף בסרט "אחד משלנו" של האחים ברבש, לצד דן תורן ושרון אלכסנדר. על משחקו בסרט זכה שוב בפרס "השחקן הטוב ביותר" ב"פסטיבל הקולנוע ירושלים".

בשנת 1991 שיחק בסרט ההוליוודי "רחובות ההרג". שנה לאחר מכן, בשנת 1992, כיכב בסרט "רוקד על החוף". בשנת 1993 בסרטו של אמנון רובינשטיין "הירושה" לצד אבי טולדנו. בשנת 1994 שיחק בסרטו של מנחם גולן "סוסים רצחניים" לצד אורי גבריאל.

בשנת 1995 הפיק את הסרט "הכוכב הכחול" של גור בנטביץ' ושיחק בו בתפקיד הראשי. ב-1996 השתתף בסרטו של שמי זרחין "לילסדה", לצד גילה אלמגור וענת וקסמן, ושיחק לצד אורנה בנאי ב"החצי השני". בשנת 1997 השתתף בסרטו של רפי בוקאי "מרקו פולו: הפרק האחרון" לצד שולי רנד. ב-1998 שיחק בסרט "מזל דגים" ובסרט "ג'נטילה". בשנת 1999 השתתף בסרט "אהבה ממבט שני".

בשנת 2000 זכה בפרס "שחקן העשור בקולנוע" בפסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה.

ב־2001 שיחק בסרט ההוליוודי "סודות המסדר" לצידם של ז'אן-קלוד ואן דאם, צ'רלטון הסטון ואחרים. באותה שנה השתתף בסרטו של עודד דוידוף "מרס טורקי" לצד גל זייד ובסרט "חמש דקות בהליכה". בשנת 2002 השתתף באלבום "שירים באורמלא" לצד אלון אולארצ'יק, יוני רכטר ומיקה קרני. בשנת 2003 שיחק בסרט לצידם של איילת זורר ויורם חטב בסרטו זוכה פרס אופיר של שבי גביזון "האסונות של נינה", ועל משחקו בסרט זכה בפרס אופיר בתואר "שחקן המשנה הטוב ביותר". באותה שנה כיכב בסרטו של אייל חלפון "תיאום כוונות" בתפקיד חגי, מפקד הטנק. ב-2005 שיחק אבוטבול לצד מוני מושונוב ויובל סגל בסרטו של מרק רוזנבאום, "לרקוד", והשתתף בסרטו ההוליוודי של סטיבן ספילברג "מינכן".

בשנת 2006 שיחק בסרט עטור הפרסים "בופור" של הבמאי יוסף סידר. ב-2007 שיחק לצד מילי אביטל וענת וקסמן בסרט "נודל" של איילת מנחמי וכיכב בסרט "רק כלבים רצים חופשי", לצידם של ליאור אשכנזי, איילת זורר ואסי דיין. בשנת 2008 שיחק בסרטם של שלומי ורונית אלקבץ, "שבעה", ובסרטו ההוליוודי של רידלי סקוט, "גוף השקרים", בכיכובם של לאונרדו דיקפריו וראסל קרואו.

בשנת 2009 כיכב בסרטו של יגאל בורשטיין "אצבע אלוהים" לצד משה איבגי ודורית בר אור. ביולי 2008 הוענק לו ביחד עם איבגי פרס השחקן הטוב ביותר בפסטיבל הקולנוע ירושלים על סרט זה.

אבוטבול שיחק גם בתיאטרון הבימה, בין היתר במחזות: "המלט", "קוויאר ועדשים", "סוניה מושקט", "אחים בדם", "קרוב יותר", "מחילה" ואחרים. בתיאטרון חיפה שיחק בין השאר בהצגות "המלך ליר", "אנדורה", "יאיר", "הצב צבי" ו"התינוק של בן שטרית", ובתיאטרון באר שבע ב"היהודי זיס", "הרציף המערבי" והצגות נוספות.

בשנת 1997 שיחק לצד סיוון שביט וטינקרבל בדרמת הטלוויזיה "גרגר על הריס". הוא שיחק גם בדרמה "איתך לנצח". ב-1998 שיחק בדרמה "שמפנייה" של שמואל הספרי. באותה שנה כיכב לצד רבקה מיכאלי בסרט הטלוויזיה "עם חוקים" של דובר קוסאשווילי, שהשתתף בפסטיבל קאן וזכה בפרסים ב"פסטיבל ירושלים".

משנת 1999 החל לשחק בסדרת הדרמה הטלוויזיונית "שבתות וחגים", זוכת פרס האקדמיה לטלוויזיה, לצד דרור קרן, מירב גרובר, ליאור אשכנזי ויעל אבקסיס. על משחקו בסדרה זו זכה בפרס מסך הזהב ובפרס האקדמיה לטלוויזיה בקטגוריית "השחקן הטוב ביותר", הסדרה נמשכה כחמש עונות עד לשנת 2004 ובאותה שנה שר אבוטבול את שיר הנושא לסדרה "בואי אליי" (אותו גם כתב). הוא אף ביים פרק אחד בסדרה. במקביל לסדרה זו השתתף בדרמה "מצליח". ב-2004 השתתף בסרט הטלוויזיה "אגוז" ובסרט "אהבה מדרגה ראשונה". ב-2005 שיחק לצד יגאל עדיקא בדרמה הטלוויזיונית "מלנומה אהובתי" ששודרה בערוץ 2 וב"עור" של רם לוי. בשנת 2006 כיכב לצד מיה דגן ואורנה בנאי בדרמה הטלוויזיונית "אמא'לה" ששודרה בערוץ 2. בשנת 2007 השתתף אבוטבול בעונה השלישית של תוכנית המציאות "רוקדים עם כוכבים" המשודרת בערוץ 2 ובמקביל הופיע בדרמה הטלוויזיונית של שבי גביזון ושל דנה מודן, "אבידות ומציאות". בשנת 2009 השתתף אבוטבול ב"האלופה" בעונה השלישית שעלתה בחודש ספטמבר.

אבוטבול, המתגורר כעת בארצות הברית, הוא בן זוגה של הבימאית שיר ביליה ואב לארבעה ילדים.

שם הסרט שנת הוצאה  
גוף השקרים 2008 סוכן של סוכנות הביון האמריקנית ועיתונאי לשעבר, נשלח לירדן לאתר מנהיג בארגון הטרור אל-קעידה המתכנן התקפות טרור באמריקה. במאי: רידלי סקוט. שחקנים: ליאונרדו דקפריו, ראסל קרואו, מארק סטרונג, גולשחיפטא פריאני, אוסקר אייזק, אלי סולימן, אלון אבוטבול.
סלבס נוספים: ליאונרדו דיקפריו,
הוסף תיאור לסרט
שבעה 2008 קריית ים, ינואר 1991. מלחמת המפרץ. משפחת אוחיון המונה שבעה אחים ושתי אחיות, מאבדים את אחיהם מוריס, שהיה בריא לחלוטין. מוריס, היה אח אהוב מאוד והחזיק את המשפחה מאוחדת. באותו הזמן, המפעל המשפחתי שפרנס את רוב בני המשפחה עומד בפני פשיטת רגל וכולם מנסים להתנער מהאחריות לעסק המשפחתי הכושל. המשפחה יושבת שבעה. באוויר מרחף איום הסקאדים. הנוכחים מצפים להתקפה בכל רגע. בזמן שבעת ימי האבל, מוטל טאבו מוחלט על כל עיסוק שאינו התאבלות על המת, אך הם מוצאים עצמם מתעסקים בבעיות קיום והישרדות בשבוע הכי לא מתאים לכך מבחינה הלכתית, דתית ומורלית. במאי: רונית אלקבץ, שלומי אלקבץ . שחקנים: אלברט אילוז, רונית אלקבץ, חנה אזולאי הספרי, משה איבגי, אוולין הגואל, חנה לסלאו, קרן מור, יעל אבקסיס, אלון אבוטבול, רובי פורת שובל, גיל פרנק, סימון אבקריאן.
סלבס נוספים: יעל אבקסיס, משה איבגי, קרן מור,
הוסף תיאור לסרט
אצבע אלוהים 2008 שבתאי (אלון אבוטבול), קבלן הובלות וסוחר אלטע־זאכען לעת מצא, והרצל (משה איבגי) הפועל שלו, חורשים את שכונות דרום העיר על תלת־אופנוע מקרטע עם פלטפורמה עמוסה רהיטים ישנים. הרצל תמיד מחייך וערני, שבתאי לרוב חמור־סבר וישנוני. יש לו סיבה טובה לרצות לישון: בחלומותיו מופיעה דרך קבע יפהפייה אדמונית ועוגבת עליו שעה שהוא דוהר על התלת־אופנוע בין השכונות.
'אצבע אלוהים' היא אגדה אורבאנית, גרסה מהופכת לסיפור לכלוכית: במקום לכלוכית - שני מלוכלכים, במקום נסיך - נסיכה, במקום נעל נשכחת בנשף בחצות - שולחן פינג־פונג מרוט שנמצא בחצר של מתנ"ס שכונתי.
במאי: יגאל ברוסזטין.
שחקנים: אלון אבוטבול, משה איבגי, דורית בר אור, זהבית פאסי, ליאת גורן, ניר (נירו) לוי.
סלבס נוספים: משה איבגי,
הוסף תיאור לסרט
בופור 2007 סרטו של יוסף סידר ("ההסדר", "מדורת השבט"), המבוסס על ספרו של רון לשם "אם יש גן עדן", זוכה פרס ספיר לשנת 2006. במובלעת קטנה, כלוב מבודד בלב ארץ אויב, בחצר מבצר צלבני מושלג שכבר אלף שנים נערים מתים למרגלותיו, עמד מוצב "בופור". הוא היה לסמל המלחמה הישראלית השנויה ביותר במחלוקת, סמל השליטה הישראלית בלבנון, אבל גם מיתוס הגבורה עליו גדלו דורות, ולמענו מסרו את חייהם. שם על ההר, מעל טבעת עננים, בניתוק מוחלט מכל עולם מוכר, חיה ובעטה מדינת ילדים-חיילים שכזו, הזויה, עם חוקים משלה, שהפחד שולט בה, אבל גם התמימות והאושר הנערי. כך, עד ל-24 במאי 2000. בלילה ההוא הושמד המוצב, פוצץ באמצעות אלף מוקשים. תחת אורה של הלהבה האדירה נסוג הצבא הישראלי, תמו שנות הכיבוש. בגיל 22 נרשם לירז ליברטי, גיבור הסרט, בדפי ההיסטוריה כמפקדו האחרון של המוצב המיתולוגי. הוא כיבה את האורות על ההר, ונטש אותו, את המקום עליו הגן במחיר חיי חבריו. הסרט "בופור" נכתב על בסיס אירועים אמיתיים.
במאי: יוסף סידר.
שחקנים: אלון אבוטבול, דניאל ברוק, אושרי כהן, אלי אלטוניו, גל פרידמן, נבו קימחי, אוהד קנולר.
הוסף תיאור לסרט
רק כלבים רצים חופשי 2007 תלמה (איילת זורר) היא עובדת סוציאלית, המנסה לשקם את חייהם של משפחת סיטון, תושבי שכונת מצוקה. אלי סיטון (יגאל עדיקא), מתפרנס מהצתות על פי הזמנה וחולם לחיות בהמבורג בה "החיים שלווים ובני האדם מנומסים ומוסריים ומכבדים אחד את השני". אחיו הצעיר והסבא חיים על צמרת העץ בחצר ביתם שבשכונה, מנותקים מחיי היומיום. האחות הצעירה עמליה היפה (נטע גרטי), מנסה לצוף מעל הסמים והפשע, אך מאוהבת בחיים (אלון אבוטבול), עבריין מסוכן. היא יודעת שאסור לה להתקרב אליו, אך ברגע שהיא נשבית בקסמיו היא מוליכה את כל גיבורי הסרט לאבדון. תלמה, בנסיונה להציל את עמליה מציפורניו של חיים, נאנסת באכזריות, לא עומדת בהשפלה ומתאבדת. בעלה אורי (ליאור אשכנזי), עו"ד מצליח הנמצא תחת לחץ להעיד עדות שקר לטובת חברו מילדות, קצין בצה"ל שמואשם ברצח ילד ערבי בדם קר, מוצא עצמו בתוך מסע נקמה באלה שגרמו למותה של אשתו, שעבורו מייצגת את התגלמות האהבה והתום. במאי: ארנון צדוק. שחקנים: ליאור אשכנזי, איילת זורר, אלון אבוטבול, יגאל עדיקא, שירה ארצי, רבקה בכר, אליאנה באקיר.
סלבס נוספים: איילת זורר, ליאור אשכנזי,
הוסף תיאור לסרט
אבידות ומציאות 2007 שתי האחיות מיה (שרה אדלר) ותמרה (מיה דגן) נפגשות מחדש אחרי שנים של נתק, כדי לטפל באביהן החולה. מיה שמגיעה לארץ לאחר שהתגוררה במשך שנים בניו יורק, משתכנת בבית אחותה ומוצאת את עצמה מתאהבת בבעלה הפסיכיאטר, דודי (אלון אבוטבול). מיה ודודי עושים כל שביכולתם כדי להתרחק זה מזו ולהדחיק את האהבה הבלתי אפשרית. מיה עוברת לגור עם חבר נעוריה גילי (זהר שטראוס), ודודי מנסה להציל את חיי הנישואים שלו עם תמרה, אך ללא הועיל. לחיים יש תוכניות אחרות בשביל כולם. במאי: שבי גביזון שחקנים: אלון אבוטבול, זהר שטראוס, שרה אדלר, ליאור אשכנזי, מיה דגן, לירון (וייסמן) שפרמן, גיל פרנק, שמיל בן ארי, מיכל גבריאלוב, אלברט אילוז
סלבס נוספים: מיה דגן, ליאור אשכנזי, עפר שכטר,
הוסף תיאור לסרט
נודל 2007 כשמירי, דיילת בת 37 ואלמנה פעמיים, נתקעת עם בנה בן השש של העוזרת הסינית הלא -חוקית שלה ומגלה שהאמא גורשה בחזרה לסין, היא מבינה שניצבת בפניה ברירה אחת בלבד - להחזיר את הילד לזרועות אימו. הסרט הוא דרמה קומית המפגישה בין שתי דמויות אבודות, רחוקות כמזרח ממערב, העוזרות זו לזו לחזור לחיים.
במאי: איילת מנחמי.
שחקנים: מילי אביטל, באוקי צ'ן, אלון אבוטבול, סיניה בן-דור, יפתח קליין, דפנה שפיגלמן, שרית וינו-אלעד.
סלבס נוספים: מילי אביטל,
הוסף תיאור לסרט
לרקוד 2006 סיפורם של דבי, רקדנית בטן צעירה; יקי, אהובה העבריין המסוכן והשרמנטי; וגולדי, עבריין חוזר בתשובה ובעל המועדון בו מחוללת דבי. השלושה שודדים כמעט במקרה אוסף נדיר של חפצי יודאיקה, ונגררים בעקבות זאת למערבולת של בריחה, חזרה בתשובה, אהבה, בגידה ואכזבה, בדרך ובניסיון של כל אחד מהם לממש את תוכניותיו ואת חלומותיו.
במאי: מרק רוזנבאום.
שחקנים: מיטל דוהן, אלון אבוטבול, יובל סגל, אורי קלאוזנר, מוני מושונוב, ריטה שוקרון, עופרה וויינגרטן.
הוסף תיאור לסרט
מינכן 2005 סרטו של סטיבן שפילברג העוסק בסוכני מוסד ישראלים במשימתם לחסל אץ המחבלים האחראים להרג הספורטאים באולימפיאדת מינכן.
סלבס נוספים: גיא זו-ארץ, אסי כהן, יהודה לוי, איילת זורר,
הוסף תיאור לסרט
האסונות של נינה 2003 נדב, נער בן 12, מספר לנו על משפחתו השסועה, אמו הפרועה, ויותר מכל על אהבתו הגדולה לדודתו היפה, נינה. כשבעלה של נינה מת, עובר נדב לגור אתה כדי לעזור לה, ואז מתחילה התקופה היפה בחייו. האידיליה נפגמת כאשר לחייה של נינה נכנס גבר חדש. נדב, פגוע ונבגד, יוצא למחמה על לב אהובתו ובדרך הוא לומד משהו חדש על אהבה, על מיניות ועל עצמו. במאי: שבי גביזון. שחקנים: איילת זורר, יורם חטב, אלון אבוטבול, אביב אלקבט', ענת ווקסמן, שמיל בן ארי, דב נבון.
סלבס נוספים: איילת זורר,
הוסף תיאור לסרט
חמש דקות בהליכה 2001 במאי: איתי לב.
שחקנים:שרון אלכסנדר, אדם הורוביץ, טל כהנא, זבולון מושיאשווילי, נועה תישבי, אלון אבוטבול
סלבס נוספים: נועה תשבי,
הוסף תיאור לסרט
תגיות
קטגוריות
סלבס לפי מדינות

אין להעתיק את האתר או כל חלק ממנו ללא אישור בכתב מראש Copyright © 2008 כל הזכויות שמורות | קישורים | אודות | צור קשר