הכי חדשים
הכי פופולריים השבוע
הכי נצפים

אורי גבריאל

ארץ לאום : ישראל
נולד : יום ראשון, אפריל 3, 1955
תחום : סרטים


        
אורי גבריאל
צפיות : 2393

אורי גבריאל (נולד ב-3 באפריל 1955 בבני ברק להורים יוצאי עיראק), הוא שחקן תיאטרון, קולנוע וטלוויזיה ישראלי. זוכה "פרס אופיר" (האוסקר הישראלי) לשנת 2005.
 
לאחר שרותו הצבאי, החל ללמוד משחק ותיאטרון בסטודיו למשחק של ניסן נתיב. כשסיים את לימודיו בסטודיו למשחק, השתתף במספר הצגות, בהן: בתיאטרון בית ליסין שיחק בהצגות: "המלך", "מים קדושים" ו"חצוצרה בואדי"; בתיאטרון הרצליה שיחק בהצגה "כוונות טובות"; ובתיאטרון הקאמרי שיחק בהצגה "הרב קמע".

ב-1975 הופיע בסדרה "גם אנו שופטים" (בפרק בשם "טרנזיסטור") ששודרה בשידורים חוזרים רבים. גבריאל גילם נער משכונת מצוקה המנסה להתנתק מהסביבה העבריינית שמסביבו וללמוד חשמלאות בבית ספר תיכון מקצועי. לפרויקט הגמר שלו הוא בונה מקלט טרנזיסטור. הצלחתו בלימודים מעוררת את קנאת חבריו העבריינים והם שוברים את מקלט הרדיו. לאחר שחבריו הכשילו אותו בלימודיו הוא אורב להם עם מוט ברזל, פוצע אותם קשות ונעצר על ידי המשטרה. ב-1982 השתתף בסרטו של אורי ברבש "גבי בן יקר" לצד משה איבגי, והתארח בשני פרקים בתוכנית הטלוויזיה של ארז טל ואברי גלעד "העולם הערב". ב-1984 שיחק תפקיד אורח בסדרת הטלוויזיה "קרובים קרובים" שם גילם שוטר. ב-1989 שיחק תפקיד אורח בסדרת הטלוויזיה לילדים "הצצקנים". ב-1997 השתתף בסרט הטלוויזיה של דורון צברי "הבחור של שולי" לצד אריה אליאס ודני שטג, וגילם את סלומון הגדול בסדרה "תמונות יפואיות" לצד אורנה בנאי. ב-1998 השתתף בסרט הטלוויזיה האמריקאי "הבריחה מערב הסעודית" שהפיקה רשת הטלוויזיה האמריקאית "showtime". ב-1999 גילם את הרב ברוך לוי, אביו של קובי (סמי הורי) בשני פרקים בסדרת הטלוויזיה "פלורנטין"; וגילם את אביו של דודי (גיא אריאלי) בסדרת הטלוויזיה "החבר'ה הטובים". ב-2005 גילם את אליאס יפרח בסרט הטלוויזיה של דוד דרעי "חתה יסבח סבח" שזכה ב"פרס הדרמה המקורית הטובה ביותר" בפרס האקדמיה לטלוויזיה. כמו כן על משחקו בסרט זה היה מועמד גבריאל לפרס "השחקן הטוב ביותר בדרמה מקורית". באותה שנה גילם את סמי שאקי בסדרת הטלוויזיה של חיים בוזגלו "כתב פלילי" לצד ליאור מילר; וגילם את יוסי לוי בטלנובלה של HOT שביים שי קפון "טלנובלה בע"מ". ב-2006 השתתף בסדרת הטלוויזיה שיצרו רני בלייר וענת אסולין "פרשת השבוע"; וגילם את "מעלים הידידים" בסדרת הטלוויזיה "החברים של נאור". ב-2007 גילם את מאיר ("מריומה") בסדרת הטלוויזיה "אגדת דשא" לצד דניאלה וירצר; והחל לגלם את יגאל "הנאצי" בסדרת הטלוויזיה המצליחה "הבורר" לצד משה איבגי. ב-2009 גילם את אליהו בסדרת הטלוויזיה שנוצרה על ידי שמוליק קלדרון ובוימה על ידי רני בלייר "תיבת נח"; והשתתף בתפקיד אורח בסדרת הטלוויזיה של ערן ריקליס ואיתן ענר "שירות חדרים". ב-2010 גילם את ראובן אמויאל בסדרה שנוצרה על ידי חנן סביון וגיא עמיר "עספור".

ב-1982 גילם את הפושע סמי בן טובים בסרטו של ינקול גולדווסר "מתחת לאף" לצד משה איבגי. על משחקו בסרט זכה בפרס שחקן השנה בפסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה. באותה שנה השתתף בסרטו של יקי יושע "כביש ללא מוצא" לצד גילה אלמגור, חנה מרון ותיקי דיין. ב-1983 השתתף בסרטו של יואל זילברג "קוני למל בקהיר". באותה שנה השתתף בסרט בשם "חנה ק." שהיה הפקה צרפתית-ישראלית. סרט זה היה מועמד לזכייה בפרסי סזאר (פרס האקדמיה הצרפתית לקולנוע, המקבילה הצרפתית לפרס האוסקר האמריקאי). ב-1985 השתתף בסרטו של ניסים דיין "גשר צר מאוד". ב-1986 עבר לארצות הברית והשתתף במספר סרטים אמריקאיים-ישראליים: בסרטו של סידני ג'יי פיורי "נשר הברזל"; בסרטו של מנחם גולן "מחץ הדלתא" לצד צ'אק נוריס; ובסרט הקולנוע האמריקאי "לגנוב את השמיים" לצד ששון גבאי, אתי אנקרי, גבי עמרני וחיים בנאי. ב-1988 השתתף ב"נשר הברזל 2". ב-1990 גילם את ניסים לוי בסרטו של רוני ניניו "המחצבה" לצד חנה אזולאי הספרי. בשנים 1991-1993 שיחק בשבעה סרטים אמריקאיים נוספים: "השעה הנוחה ביותר" ו"הטיוח" (שניהם ב-1991), "המגן האנושי" לצד אלברט אילוז ו"מצמוץ העין" (שניהם ב-1992), "אמריקן סיבורג", "חום כלא" ו"טרור לילי" לצד יעקב בנאי (שלושתם ב-1993). ב-1992 גילם את רושקו בסרטם של איילת מנחמי ונירית ירון "סיפורי תל אביב". ובשנת 1994 גילם את מוריס לצד משה איבגי בסרטו של ינקול גולדווסר "מקס ומוריס" המהווה מעין המשך ל"מתחת לאף". בשנת 1995 גילם את אליהו בסרטו של שבי גביזון "חולה אהבה משיכון ג'". ב-1996 שיחק לצד סער בדישי בסרטו של מיקי בהגן "צעירים לנצח" המספר על ארבעה צעירים שנהרגו בתאונה בכביש הערבה. ב-1997 שיחק בסרט אמריקאי בשם "הבריחה" ובסרט ההמשך של "מחץ הדלתא" לצד זאב רווח. ב-2000 השתתף בסרט הסטודנטים "קרב תרנגולים" שהשתתף בפסטיבלים לקולנוע באוסטרליה ובארצות הברית. ב-2001 גילם את אהרון גברדין בסרטו של בני תורתי זוכה 5 פרסי אופיר "כיכר החלומות" לצד איילת זורר. ב-2004 גילם את מאיר אהרון בסרטו של רפאל נג'ארי "אבנים" לצד אסי לוי, דני שטג ושרה אדלר; גילם את מוסא בסרטו של אריק לובצקי "בלאק ג'ק"; וגילם את שמעון בסרטו של ערן ריקליס "הכלה הסורית". ב-2005 גילם את פרנקו בסרט זוכה חמישה פרסי אופיר של איל חלפון "איזה מקום נפלא" לצד אוולין קפלון ויוסי גרבר. על משחקו בסרט זה זכה גבריאל בפרס אופיר לשחקן הטוב ביותר. לאחר מכן השתתף סרט זה בפסטיבלים בירושלים, באירופה, ובארצות הברית וגבריאל זכה בפרסים נוספים על משחקו בפסטיבל הסרטים הבינלאומי קרלובי וארי בצ'כיה ובפסטיבל בוקרשט. ב-2007 גילם את אברום בסרטו של ערן קולירין "ביקור התזמורת".

שם הסרט שנת הוצאה  
ביקור התזמורת 2007 פעם, לא מזמן, ביקרה בישראל תזמורת משטרה מצרית קטנה. הם הגיעו כדי לנגן בטקס חניכה של מרכז תרבות ערבי, אבל הודות לבירוקרטיה כושלת, מזל רע, או סיבה נעלמה אחרת, לא הגיע איש לאספם משדה התעופה. הם החליטו להסתדר לבדם, אך מצאו עצמם, בסופו של דבר בעיירה קטנה ושכוחת אל, אי שם בלב המדבר. תזמורת אבודה בעיר אבודה. לא הרבה זוכרים את זה, זה לא היה כל כך חשוב.
במאי: ערן קולירין.
שחקנים: ששון גבאי, רונית אלקבץ, סלאח בכרי, קליפה נטור, שלומי אברהם, אורי גבריאל, עימאד ג'אברין.
הוסף תיאור לסרט
איזה מקום נפלא 2005 דרמה.
שפה: פיליפינית, עברית, טגלוגית, רוסית, אנגלית.
במאי: אייל חלפון.
שחקנים: אורי גבריאל, אוולין קפלון, אבי אוריה, יוסי גרבר, יואב חייט, ריימונד בגאטסינג, צ'עגפונד.
הוסף תיאור לסרט
אבנים 2004 הפקה בינלאומית עטורת שבחים ופרסים בבימויו של רפאל נדג'ארי, במאי יהודי ממוצא צרפתי החי בניו יורק ולו זה סרט קולנוע ישראלי ראשון. בתפקיד הראשי מככבת אסי לוי. הסרט מספר את סיפורה של מיכל, אישה נשואה בשנות השלושים לחייה, העובדת בתל אביב במשרד רואי החשבון של אביה המשרת מוסדות חרדיים. היא חולקת את זמנה בין טיפול בבנה ובעלה, עבודתה, והרומן שהיא מנהלת עם גבר אחר. פיגוע חבלני משבש את חייה של מיכל ואף מאיים לנפץ אותם לרסיסים.
במאי: רפאל נדג'ארי.
שחקנים: אסי לוי, אורי גבריאל, פלורנס בלוך, שאול מזרחי, דני שטג, גבי עמרני, אלי אלטוניו.
הוסף תיאור לסרט
בלאק ג'ק 2004 ג'קי, פושע צעיר קל דעת והרפתקן , מסתבך בכל אשר יפנה. אחרי שהוא ושותפו ראובן משתחררים מהכלא הם פותחים מגרש למכוניות משומשות, אולם ג'קי מסתבך שוב בהימורים.
במאי: מאתי הררי, אריק לובטזקי.
שחקנים: אורי גבריאל, ג'וליה מלסאווי, גדי סבן, חיים זנתי.
הוסף תיאור לסרט
כיכר החלומות 2001 ערב יום השנה לפטירתו של מוריס מנדבון, חולם ניסים בנו הצעיר חלום. בחלום מצווה עליו מוריס לפתוח מחדש את בית הקולנוע המשפחתי ולהקרין בו סרט. כשסניורה, אלמנתו של מוריס, שומעת על החלום היא מתנגדת. כשסגר את הקולנוע נדר מוריס שלעולם לא יוקרנו בו סרטים. אבל ניסים מתעקש. לא לחינם הופיע אביו בחלום. הגיע הזמן להתיר את הנדר.
במאי: בני טוראטי.
שחקנים: יוסף שילוח, יונה אליאן, מוחמד בקרי, אורי גבריאל, ניר (נירו) לוי, שרון רוג'נינו, אורי קלאוזנר.
הוסף תיאור לסרט
הבריחה מערב הסעודית 1998 הבריחה מערב הסעודית (במקור: Escape: Human Cargo) הוא סרט דרמה המבוסס על סיפורו האמיתי של איש העסקים האמריקני ג'ון מקדונלד (אותו משחק טריט וויליאמס), אשר מגיע לערב הסעודית בשביל להקים פרויקט דירות יוקרתי עם שותפים סעודיים עשירים, איתם הגיע לשיתוף פעולה. התוכנית מסתבכת, כאשר מגלה ג'ון כי השותפים שלו לא עומדים בהסכמים, וכי הם בעצם מנצלים אותו ואת היותו בארץ זרה לו-בטריטוריה שלהם, ובראשם עומד השייח הסעודי העשיר
(זאב רווח). שותפיו מנצלים את כוחם על מנת להחרים את דרכונו של ג'ון, כך שלא יוכל לברוח חזרה לארצות הברית ולהתלונן עליהם. במשך שהייתו במדינה, מתיידד ג'ון עם אמריקאי אחר, אשר גם כן עובד שם, ובעזרתו מתכנן להערים על שותפיו ולברוח מהמדינה. הוא מתחבא בתוך ארגז משלוחים ומנצל את אישור הכניסה של חברו לשדה התעופה על מנת שיכניס את הארגז לשם, כאשר ג'ון בתוכו, ואז יטעינו עובדי השדה את הארגז לתוך תא מטען של מטוס הטס להולנד. לאחר מסע תלאות וייסורים בתוך הארגז הקטן, הצליח לבסוף ג'ון לברוח מהמדינה ולבסוף נחת בהולנד.
במאי: סיימון ווינצ'ר.
שחקנים: טריט וויליאמס, סטפן לאנג, ששון גבאי, זאב רווח, לורנס דיין, רינן חיים, אורי גבריאל.
הוסף תיאור לסרט
חולה אהבה בשיכון ג' 1995 דרמה, קומדיה.
במאי: שבי גביזון.
שחקנים: אביגיל אריילי, חנה אזולאי-חספרי, שמיל בן ארי, דוד דנינו, אורי גבריאל, טוביה גלבר, משה איבגי.
סלבס נוספים: משה איבגי,
הוסף תיאור לסרט
מתחת לאף 1982 שוד הכספת האגדי ממטה המשטרה, מתואר בקומדיית פשע חיננית ביותר, שהולידה אולי את הדמויות האותנטיות ביותר בקולנוע הישראלי. שני פושעים קטנים ומנופחים ושני פושעים ותיקים שיצאו "לגימלאות" נדלקים על הרעיון המטורף, לשדוד את כספה של משטרת יפו. גולדווסר וחיים מרין (התסריטאי) שולטים בדייקנות במרכיבים של הז'אנר ומצליחים להוביל את הסרט, בתוך עלילת מתח שמטובלת בהומור רב. משחק נפלא של איבגי, גבריאל, צארום והאחרים.
במאי: ג'אקוב גולדוויסר.
שחקנים: אורי גבריאל, משה איבגי, מכרם חורי, זאדוק זארום, ג'וקו ארקין, שמואל אומאני, ראובן דיין.
סלבס נוספים: משה איבגי,
הוסף תיאור לסרט
תגיות
קטגוריות
סלבס לפי מדינות

אין להעתיק את האתר או כל חלק ממנו ללא אישור בכתב מראש Copyright © 2008 כל הזכויות שמורות | קישורים | אודות | צור קשר