הכי חדשים
הכי פופולריים השבוע
הכי נצפים

סמואל ג'קסון

ארץ לאום : ארה"ב
נולד : יום שלישי, דצמבר 21, 1948
תחום : סרטים


לגלריית התמונות        
סמואל ג'קסון
צפיות : 3561

סמואל לירוי ג'קסון הוא שחקן ומפיק אמריקאי. לאחר שהיה מעורב בתנועה לזכויות האזרח, החל לשחק בתיאטרון, ולאחר מכן בקולנוע. בין סרטיו הידועים - ספרות זולה, הסאגה החדשה של מלחמת הכוכבים ומת לחיות 3. הוא שיחק במספר תפקידי משנה, לפני שפגש את מוריו, מורגן פרימן, והבמאי ספייק לי. בשנת 1991, לאחר שזכה בפרס בפסטיבל קאן על הופעתו בסרט קדחת הג'ונגל, החל להופיע בסרטים מצליחים יותר כגון החבר'ה הטובים, משחקים פטריוטים, רומן על אמת ופארק היורה. בשנת 1994 הוא לוהק לסרט ספרות זולה, על תפקידו בסרט היה מועמד לזכייה בפרס האוסקר, זכה לביקורות נלהבות ולהכרה בינלאומית.

מאז ג'קסון השתתף בלמעלה מ-100 סרטים, ובהם מת לחיות 3, ג'קי בראון, בלתי שביר, משפחת סופר-על, נחשים על המטוס, הטרילוגיה השנייה של מלחמת הכוכבים, ותפקידים קטנים בסרטיו של קוונטין טרנטינו - להרוג את ביל חלק 2 וממזרים חסרי כבוד. ג'קסון היה מועמד וזכה בפרסים רבים לאורך הקריירה שלו על תפקידיו השונים בקולנוע ובטלוויזיה. בשנת 1980, נישא לשחקנית לטניה ריצ'רדסון.
 
סמואל ל. ג'קסון נולד בוושינגטון, וגדל כבן יחיד בצ'טאנוגה, טנסי, עם אימו. אביו, אותו פגש פעמיים בלבד במהלך חייו, גר בנפרד מהם, ומת מאוחר יותר מאלכוהוליזם. ג'קסון למד בבתי ספר בהם הייתה הפרדה גזעית בין שחורים ללבנים. החל מכיתה ג' ניגן בקרן יער ובחצוצרה במסגרת מקהלת בית הספר. הוא החל בלימודי ביולוגיה ימית במכללת מורהאוס בג'ורג'יה, ולאחר מכן עבר ללימודי ארכיטקטורה, אך כאשר הצטרף לקבוצת תיאטרון במסגרת לימודיו, החל להתעניין במשחק ושינה את מסלול לימודיו ללימודי דרמה.

לאחר ההתנקשות במרטין לותר קינג בשנת 1968, ג'קסון נכח בהלווייתו כסדרן. לאחר מכן טס לעיר ממפיס על מנת להשתתף בצעדת מחאה למען שוויון בין-גזעי. בשנת 1969, ג'קסון ומספר סטודנטים נוספים החזיקו מספר חברים מחבר הנאמנים של מכללת מורהאוס כבני ערובה בקמפוס, בדרישה לרפורמה בתוכנית הלימודים ובמדיניות המכללה. המכללה הסכימה בסופו של דבר לשנות את מדיניותה, אך ג'קסון הושעה לשנתיים מהמכללה, והורשע בבית משפט על השתתפותו בפעולה.

בתקופת השעייתו, הוא עבד כעובד סוציאלי בלוס אנג'לס. כאשר חזר לאטלנטה, פגש מספר פעילים בתנועת הפנתרים השחורים. ג'קסון סיפר כי חש העצמה מפעילותו בארגון, במיוחד כאשר הקבוצה החלה לרכוש אקדחים. אולם, אימו של ג'קסון שלחה אותו חזרה לאלטנלה לפני שהספיק להיות מעורב בעימות מזוין, לאחר שסוכני FBI אמרו לה שהוא ימות תוך שנה אם ימשיך בפעילותו בתנועת הפנתרים השחורים.

ג'קסון החל את דרכו כשחקן תיאטרון, ובהמשך התחיל לשחק גם בסרטי טלוויזיה. הופעת הבכורה שלו בסרט הייתה בסרט ניצול אפרו-אמריקאי. בשנת 1976 עבר מאטלנטה לניו יורק, בה שיחק בהצגות שונות. בתקופה זו התמכר לאלכוהול וקוקאין, וכתוצאה מכך לא המשיך לשחק בהצגות שעלו בסופו של דבר על בימת ברודוויי. בתחילת דרכו כשחקן קולנוע, קיבל הדרכה מהשחקן מורגן פרימן. בשנת 1981 פגש את הבמאי ספייק לי, ומאוחר קיבל תפקידים קטנים בסרטים אותם ביים. בשנת 1990 קיבל תפקיד קטן בסרטו של מרטין סקורסזה, החבר'ה הטובים.

באותה תקופה התמכרותו לסמים החמירה. לאחר שלקח מספר מנות יתר של הרואין, ג'קסון הפסיק להשתמש בסם, וחזר להשתמש בקוקאין. בסופו של דבר משפחתו הכניסה אותו למכון גמילה בניו יורק. כאשר התנקה מסמים, וסיים את טיפול הגמילה, ג'קסון הופיע בסרט קדחת הג'ונגל, וגילם דמות של מכור לקוקאין, תפקיד אותו תיאר כ"קתרטי", עקב החלמתו מההתמכרות שלו באותה תקופה. הופעתו בסרט זה היוותה את פריצת הדרך שלו כשחקן, ולאחר מכן החל לשחק בסרטים מצליחים ומוכרים יותר כגון משחקים פטריוטים (עם האריסון פורד), מת לצחוק (הסרט הראשון בו קיבל תפקיד ראשי), וסרטו של סטיבן ספילברג, פארק היורה.

על אף שהופעתו ב"קדחת הג'ונגל" היוותה פריצת דרך עבור ג'קסון, את ההכרה העולמית קיבל כאשר הופיע בסרטו של קוונטין טרנטינו, ספרות זולה, בתפקיד הרוצח השכיר, ג'ולס ויניפילד. ג'קסון הופתע לגלות שהתפקיד נכתב במיוחד עבורו. על אף שהיה זה סרטו ה-13, התפקיד זיכה אותו בהכרה בינלאומית ובשבחי המבקרים. ג'קסון היה מועמד לפרס אוסקר לשחקן המשנה הטוב ביותר, ולפרס גלובוס הזהב על תפקידו זה.

אחרי תפקידו ב"ספרות זולה", ג'קסון קיבל הצעות רבות לתפקידים דומים, והשתתף במספר סרטים כושלים, עליהם קיבל ביקורות צוננות. בסופו של דבר, השתתף בשני שוברי קופות - עת להרוג, עליו היה מועמד לפרס גלובוס הזהב ומת לחיות 3. הופעתו בסרטים אלה הפכו אותו לשחקן שובר קופות, והוא קיבל תפקידים ראשיים בסרטים שונים כגון ג'קי בראון, ספרה והמתווך. בשנת 1999 שיחק בתור אביר ג'דיי בפרק הראשון של הטרילוגיה השנייה של מלחמת הכוכבים. בשנת 2000 ג'קסון זכה בכוכב בשדרת הכוכבים של הוליווד, והמשיך לשחק בעשרות סרטים במשך כל העשור הראשון של שנות ה-2000.

ג'קסון נישא לשחקנית לטניה ריצ'רדסון, אותה פגש בעת לימודיו במכללת מורהאוס, בשנת 1980. הם חיים בלוס אנג'לס ובשנת 1982 נולדה להם בת בשם זואי. ג'קסון משחק גולף, והוא דואג להכניס סעיף לחוזים בסרטים בהם הוא משחק, שיאפשר לו לשחק גולף בזמן צילומי הסרט. כמו כן, הוא חובב כדורסל ומעריץ את קבוצת טורונטו רפטורס.

בשנת 2008 ג'קסון הביע תמיכה במועמד לנשיאות ברק אובמה, שזכה בסופו של דבר בנשיאות ארצות הברית. הוא אמר אז ש"ברק אובמה מייצג עבורי את כל מה שנאמר לי בילדותי. אני ילד של הפרדה בין-גזעית. כשגדלתי אנשים אמרו לי שאני יכול להיות נשיא, וידעתי שזהו שקר. אבל היום יש לנו נציג...החלום האמריקאי הוא מציאות. כל אחד יכול לגדול ולהיות נשיא." בשנת 2009 ג'קסון ובת זוגו הקימו ארגון צדקה התומך במוסדות חינוך.

סמואל ג'קסוןסמואל ג'קסון
שם הסרט שנת הוצאה  
האוונג'רס 2012 סרט קולנוע מסוגת גיבורי-העל והפעולה הצפוי לצאת בקיץ 2012, אשר מבוסס על קבוצת גיבורי-העל האוונג'רס. הסרט מופק על-ידי חברת וולט דיסני, והוא קרוס-אובר של מספר מגיבורי-העל המפורסמים ביותר של חברת מארוול קומיקס.
במאי:ג'וס וידון
שחקנים:רוברט דאוני ג'וניור,כריס אוונס,כריס המסוורת',מארק רופאלו,ג'רמי רנר,סקרלט ג'והנסון,סמואל ל. ג'קסון

סלבס נוספים: סקרלט ג'והנסון,
הוסף תיאור לסרט
איירון מן 2 2010 עכשיו אחרי שטוני סטארק הודיע לכל הציבור שהוא איירון-מן אין ידיעה מה הרשע מכין לקרב נגד איש הברזל הבלתי מנוצח.
במאי: ג'ון פבראו.
שחקנים: מיקי רורק, סקרלט ג'והנסון, רוברט דאוני ג'וניור, סמואל ל. ג'קסון, גווינת' פאלטרו, טים רובינס, סאם רוקוול.
סלבס נוספים: גווינת' פאלטרו, סקרלט ג'והנסון,
הוסף תיאור לסרט
הספיריט 2008 פרנק מילר נעשה שם מוכר בכל בית בעקבות העיבודים הקולנועיים לשניים מספרי הקומיקס שיצר ? "עיר החטאים" ו"300". עתה, מילר מתיישב בכסא הבמאי ומעבד ספר קומיקס אחר, הפעם של המאסטר וויל אייזנר, שיצר בשנות ה-40 את The Spirit, מגיבורי העל הוותיקים והמפורסמים בארצות הברית. The Spirit הוא דני קולט, שוטר צעיר שנהרג בעת מילוי תפקידו אך הוחזר לחיים באופן מסתורי, ועם כוחות על. הוא נשבע להילחם בפושעי עירו, סנטרל סיטי, ובראשם "אוקטופוס".
במאי: פרנק מילר.
שחקנים: גבריאל מאכט, סקרלט ג'והנסון, סמואל ל. ג'קסון, אווה מנדז, ג'יימי קינג, מייקל-דיוויד אראגון, ווילאם ארוט.
סלבס נוספים: סקרלט ג'והנסון, אווה מנדז,
תגובות הגולשים
אליהו : נחמד
הוסף תיאור לסרט
קלינר 2007 טום קטלר (סמואל ל. ג'קסון) הוא שוטר לשעבר שמרוויח כיום את מחייתו מניקוי זירות פשע. מבלי לדעת למה הוא נכנס הוא מוצא את עצמו כחלק מסיפור כיסוי שכולל את בכירי השוטרים במשטרה. חלקם אף חברים שלו מימיו כשוטר. במאי: רני הארלין.
שחקנים: סמואל ל. ג'קסון, אד האריס, אווה מנדז, לואיס גוזמן, קקה פאלמר, מגי לווסון, ג'וסה פאבלו קאניטילו.
סלבס נוספים: אווה מנדז,
הוסף תיאור לסרט
מלחמת הכוכבים: נקמת הסית' 2005 אחרי שלוש שנים של לחימה, מלחמת המשובטים עומדת לפני סיום. אובי וואן קנובי (מק'גרגור) נשלח על ידי מועצת הג'דיי לתפוס את הגנרל גריווס, מפקדו האימתני של צבא הדרואידים, כמו גם את הרוזן דוקו (לי) שעדיין מתחבא, ולהביא את שניהם אל הדין.
בינתיים יושב הראש פלפטין (מק'דיארמיד) צובר עוד ועוד כוח והופך את הרפובליקה רוויית המלחמות לאימפריה גלקטית גאה. הוא ממשיך להסביר לחברו הטוב ביותר, אנאקין סקייוקר (כריסטיאנסן), את סודות הכוח בתקווה לפתות אותו לעבור אל הצד האפל, דבר המפריד בינו ובין אם ילדיו, הסנטורית אמידאלה (פורטמן).
במאי: ג'ורג' לוקאס .
שחקנים: היידן כריסטנסן,  נטלי פורטמן,  איאן מק'דיארמיד,  סמואל ל. ג'קסון , יואן מק'גרגור,  כריסטופר לי,  פרנק אוז,  ג'ימי סמיתס.
סלבס נוספים: נטלי פורטמן,
הוסף תיאור לסרט
מלחמת הכוכבים פרק II - מתקפת המשובטים 2002 עשר שנים לאחר מאורעות אימת הפאנטום, לא רק הגלקסיה עברה שינויים מהותיים, אלא גם הגיבורים, אובי ואן קאנובי (מק'גרגור), הנסיכה אמידאלה (פורטמן) ואנאקין סקייווקר (כריסטנסן), כשהם נזרקים לאותה מערכה בפעם הראשונה מאז פלישת הפדרציה לקיסרות נאבו.
אנאקין גדל להיות ג'דיי מתלמד בהנחייתו של אובי ואן שהפך בעצמו מתלמיד למורה. שני הג'דיי ממונים להגנת הנסיכה אמאדילה המקבלת אימויים על חייה מפלגים פוליטיים בדלניים.
בזמן שמערכות יחסים נרקמות וכוחות על מתנגשים, הגיבורים נדרשים לעשות מספר החלטות, שלא רק ישפיעו על גורלם שלהם אלא גם על גורלה ועתידה של הרפובליקה.
במאי: ג'ורג' לוקאס.
שחקנים: יואן מק'גרגור,  נטלי פורטמן,  היידן כריסטנסן,  סמואל ל. ג'קסון , פרנק אוז,  כריסטופר לי,  ג'ק תומפסון,  איאן מק'דיארמיד.
סלבס נוספים: נטלי פורטמן,
הוסף תיאור לסרט
שאפט 2000 סרט חזק לאוהבי האקשן. גרסה חדשה ללהיט מתחילת שנות השבעים. לנעליו של ריצ'רד ראונדטרי (המופיע כאן כדודו של הגיבור) נכנס סמואל ל. ג'קסון כג'ון שאפט, הבלש השחור הקשוח, כובש הנשים ומרסק הרשעים. כולם רוצים במותו של שאפט. נער שמנת שרצח נער שחור ונעצר על ידו, שניים מעמיתיו המושחתים וכן ברון הסמים הדומיניקני שהושפל על ידו מחפש נקמה. עבור שאפט הקשוח זהו בסך הכל עוד לילה שגרתי בעבודה. כתב את התסריט ריצ'ארד פרייס ("צבע הכסף", "כופר").
במאי: ג'ון סינגלטון.
שחקנים: ג'ון סינגלטון, דון צ'ידל, סקוט רודין, ווסלי סנייפס, ג'פרי ראייט, סמואל ל. ג'קסון.
סלבס נוספים: ווסלי סנייפס,
תגובות הגולשים
דוד : אקשן קצת לעוס אני הייתי מדלג עליו.
הוסף תיאור לסרט
בלתי שביר 2000 בלתי שביר הוא סרט קולנוע משנת 2000 של הבמאי מ. נייט שאמלאן ובכיכובם של ברוס ויליס וסמואל ל. ג'קסון המספר על הקשר בין עולם הקומיקסים והמיתוסים לבין העולם האמיתי.אלייג'ה פרייס (סמואל ל. ג'קסון) נולד עם מחלה נדירה הגורמת לעצמותיו להיות פגיעות במיוחד ולהישבר בקלות. בילדותו הוא מתחבר לעולם הקומיקס וחושב שאם קיים בעולם אדם פגיע ושברירי כמוהו ייתכן וקיים גם אדם שהוא ההפך הגמור ממנו - אדם חזק ו"בלתי שביר".
סלבס נוספים: ברוס ויליס,
הוסף תיאור לסרט
ספרה 1998 לאמצע האוקיינוס השקט מגיעים פסיכולוג (הופמן), מתמטיקאי (ל. ג"קסון), מדען (שרייבר) וביוכימאית (סטון). ארבעתם מהווים צוות שמטרתו לפגוש חוצנים שכנראה נמצאים בחללית בתחתית האוקיינוס. החישובים מראים שהחללית, שנמצאת 1000 רגל מתחת לפני המים, נחתה על כדור הארץ לפני 300 שנה, וכעת היא נחשפה ע"י ארה"ב ויש להכנס אליה. את הצוות מוביל איש צבא (קויוטה) שמטרתו האחת היא לחדור לחללית ולגלות את אותות החיים שהיא משמיעה. הסרט יוצר קשר ביניהם לבין ישויות מחוץ לכדור הארץ ומראה לאיזה מקומות פגישה עם חייזרים יכולה להביא אותנו. אפקטים מדהימים, סיוטים תת מימיים ותסריט המבוסס על ספרו של מייקל קרייטון ("פארק היורה") מספקים הרבה עבודה למאלדר, לסקאלי ולצופה המרותק.
שחקנים: סמואל ל. ג'קסון, דסטין הופמן, ליב שרייבר, פיטר קויוטה .
סלבס נוספים: שרון סטון, דסטין הופמן,
הוסף תיאור לסרט
ג'קי בראון 1997 סרט מסוגת מותחן- פשע של הבמאי קוונטין טרנטינו אשר יצא לאקרנים בשנת 1997. הסרט מהווה מחווה של טרנטינו לסרטי "בלקספויטיישן", ז'אנר משנות השבעים של סרטי פשע בכיכוב שחקנים שחורים לרקע מוזיקת דיסקו- מוטאון. בסרט מככבים פאם גריר, סמואל ל. ג'קסון, רוברט פורסטר, רוברט דה נירו, בריג'ט פונדה ומייקל קיטון.
סלבס נוספים: רוברט דה נירו,
הוסף תיאור לסרט
עת להרוג 1996 אונס אכזרי של בתו בת ה8 של קרל לי היילי (ל. ג"קסון) גורם לו לרצוח את שני האנסים בדרכם למשפט. בעיירה הדרומית והחמה בה הם חיים הרוחות סוערות, והיילי עומד למשפט. העו"ד שלו, ג"ייק בריגנס (מקונוהי) הצעיר, מכיר אותו הרבה זמן ויוצא ברוח קרב לנצח את הקרב האבוד על הצדק השחור. מולו עומד רופוס באקלי (ספייסי), התובע שכל מטרתו היא להרשיע ולהוקיע את ה"כושי" שרצח שני "לבנים". לקרב מצטרפים אלן רוארק (בולוק), מתמחה צעירה ומוכשרת, עם רוח קרב חזקה פי כמה משל ג"ייק, וווילבנקס (דונלד סאת"רלנד) הזקן, מורו והדמות אליה מסתכל ג"ייק בהערצה. הסרט נאבק בגזענות הדרומית, ובסערה שעוברים תושבי העיירה המתבטאת בהפגנות של ה"קו קלקס קלאן", ובראשם פרדי קוב (קיפר סאת"רלנד) הזועם על מותם של "לבנים". סרט קשה המעמת את שומרי החוק, השחורים והלבנים, אל מול פורעיו, גם הם שחורים ולבנים.
שחקנים: מת'יו מקונוהי, סמואל ל. ג'קסון, כריס קופר, סנדרה בולוק ,קווין ספייסי, דונלד סאת'רלנד, אשליג'אד, קיפר סאת'רלנד , פטריק מקגוהאן, אוליבר פלאט .
סלבס נוספים: סנדרה בולוק, מת'יו מקונוהיי,
הוסף תיאור לסרט
מת לחיות 3 1995 מת לחיות 3 (באנגלית: Die Hard: With a Vengeance) הוא סרט פעולה שיצא לאקרנים בשנת 1995 בכיכובם של ברוס ויליס, המגלם את השוטר ג'ון מקליין, סמואל ל. ג'קסון, המגלם את זוס קרבר וג'רמי איירונס, המגלם את הנבל התורן, סיימון גרובר. סרט זה הינו השלישי בטרילוגיית "מת לחיות". כמו בקודמיו, עלילת הסרט מתמקדת בעימות של מק'ליין עם פושע מתוחכם. סרט זה שונה מקודמיו שכן הפעם זירת העימות משתרעת על פני עיר שלמה, שלא כמו בסרטים הקודמים, שם היו אלו שדה תעופה וגורד שחקים.
סלבס נוספים: ברוס ויליס,
הוסף תיאור לסרט
נשיקת מוות 1995 סרטו של ברבט שרודר (עכבר הבארים) מגולל את סיפורו של ג'ימי קילמרטין (דיוויד קרוזו, אישה לשניים), אסיר לשעבר המנסה לחזור למוטב. אולם אחרי שחייו של חברו נמצאים תחת איום, נאלץ ג'ימי לקחת עבודת נהיגה, בשרות הפושע האלים ג'וניור בראון (ניקולס קייג', מוכת ירח). כאשר הדברים משתבשים, ג'ימי נותר לבדו מול מערכת בתי המשפט, אך נראה שהשוטרים יעשו הכל בכדי להגיע לג'וניור.
במאי: בארבט סצ'ורידר.
שחקנים: דייויד קארוסו, סמואל ל. ג'קסון, ניקולאס קייג', הלן האנט, קטרין ארב, סטנלי טוצ'י, מייקל רפפורט.
סלבס נוספים: הלן האנט, ניקולאס קייג',
הוסף תיאור לסרט
משחקים פטריוטים 1992 ג'ק ראיין יוצא לחופשה בלונדון עם אשתו וביתו. כאשר הוא קובע עם משפחתו מחוץ לארמון בקינגהם, הוא נקלע באקראי למתקפת מחבלים על הלורד הולמס ממשפחת המלוכה. ראיין מצליח לגבור על תוקפיו של הולמס והופך לגיבור לאומי.
במאי: פיליפ נוייס.
שחקנים: הריסון פורד, אן ארצ'ר, פאטריק ברגין, שון בין, ת'ורה בירץ', ג'יימס פוקס, סמואל ל. ג'קסון.
סלבס נוספים: הריסון פורד,
הוסף תיאור לסרט
קדחת הג'ונגל 1991 על רקע שיריו של סטיבי וונדר, ממשיך לי להתבונן ביחסי שחורים-לבנים בארה"ב של סוף המאה ה-20. הפעם עולה בפנינו סיפור אהבה בין-גזעי. ארכיטקט שחור מהארלם, נשוי ואב לבת, קושר יחסים רומנטיים עם מזכירתו, רווקה ממוצא איטלקי. "לפעמים, כאשר נפרצים מחסומי גזע, מעמד ומין, מגיעים לאזור 'קדחת הג'ונגל'" (לי).
במאי: ספייק לי.
שחקנים: ווסלי סנייפס, אנאבלה סזיורה, ספייק לי, אוסי דיוויס, רובי די, סמואל ל. ג'קסון, לונט מק'קי.
סלבס נוספים: ווסלי סנייפס,
הוסף תיאור לסרט
תגיות
קטגוריות
סלבס לפי מדינות

אין להעתיק את האתר או כל חלק ממנו ללא אישור בכתב מראש Copyright © 2008 כל הזכויות שמורות | קישורים | אודות | צור קשר