הכי חדשים
הכי פופולריים השבוע
הכי נצפים

מאיה בוסקילה

ארץ לאום : ישראל
נולד : יום רביעי, נובמבר 9, 1977
תחום : זמר/זמרת


לגלריית התמונות        
מאיה בוסקילה
צפיות : 14099

זמרת ישראלית. אחייניתו של הזמר הים תיכוני שמעון בוסקילה.נולדה בנתניה .

בניגוד לרוב הזמרים, פרסומה הגיע דווקא לאחר שעזבה את אחת חברת התקליטים הגדולה בה הייתה חתומה. בוסקילה הייתה חתומה במשך ארבע שנים בחברת הליקון, אך עזבה אותה מפני שלא הרגישה מספיק מנוסה, ובשנת 2003 עברה לסוכנות רוברטו. בנובמבר 2003 הוציאה בוסקילה סינגל ראשון לתחנות הרדיו, "יש בליבי כינור" שכתבה נורית בת שחר-צפריר והלחין עידן רייכל. השיר הושמע רבו בתחנות הרדיו, ובעיקר בתוכניתו של דידי הררי.

לאחר סינגל נוסף בשם "סיפור מכור" שכתב והלחין ירון כהן, יצא באפריל 2004 אלבום הבכורה של בוסקילה, "סיפור מכור". תוך שלושה שבועות הגיעו מכירות האלבום לדרגה של אלבום זהב. הסינגל השלישי מן האלבום, "הלב" שכתבה מירית שם אור והלחין צביקה פיק, זכה להצלחה גדולה. אחריו יצאו הדואט "זה רק בינינו" עם הראפר אבי מסיקה ו"כשאתה נשבר".
בוסקילה זכתה בתואר "זמרת השנה" במצעד הפזמונים העברי השנתי של גלגלצ ורשת ג', וכמו כן בתואר "רינגטון הזהב" (הורדו למכשירי הסלולרי 24,490 פעמים), "רינגטון פלטינה" (הורדו למכשירי הסלולרי 40,100 פעמים) ו"אשת השנה במוזיקה". בטקס פרסי עמ"י של ערוץ 24 זכתה בוסקילה בתארים "זמרת השנה" ו"תגלית השנה".
באותה שנה השתתפה בוסקילה בתצוגת קולקציית קיץ של חברת ההלבשה "כאוס", והייתה האישה היחידה על המסלול. בחנוכה 2004 השתתפה ב"פסטיגל מהאגדות", בו שרה את השיר "הלילה שלגיה". בעקבות הצלחת הפסטיגל בוסקילה ועמיתיה המשיכו להופיע גם אחרי חנוכה.
ב-2005 הוציאה לרדיו את הסינגל "רק אותך רוצה", הסינגל הראשון מתוך האלבום השני. בתחילת אוגוסט של אותה שנה השיקה את היומן לתלמיד הראשון שלה "מאיה בוסקילה". באותה תקופה הייתה הפסקה בקריירת השירה של בוסקילה עקב משחקה בסרט "ימים של אהבה". מאיה גילמה בסרט את דמות של מרגלית דהאן בחורה בשנות ה-20 לחייה שעובדת בתחום המלצרות וחלומה הוא להפגין את כישוריה בשירה. הסרט עלה לאקרנים בבתי הקולנוע בדצמבר 2005 ובמקביל מאיה הוציאה לאור את השיר "רק אל תגיד" שהיה גם שיר הנושא של הסרט.
בחנוכה 2005 השתתפה בוסקילה במופע שיר נולד לצד יהודה לוי ונינט טייב.
בקיץ 2006 הובילה את הקמפיין של חברת בגדי הים "גו אנדר".
באותה שנה הוציאה את אלבומה השני ימים של אהבה. בין השירים נמצא השיר "בלעדיך" שבו מופיעה להקת הTV דאנס מחולון.
ב-2006 פרץ סכסוך בין בוסקילה ואמרגנה, רוברטו בן שושן, והחוזה ביניהם הגיע לסופו. היא חתמה לאחר מכן על חוזה עם חברת התקליטים הד ארצי.
בוסקילה התחמקה משירות בצה"ל באמצעות תצהיר לפיו טעמי דת מונעים ממנה לשרת בצבא, בהתאם לסעיף 40 לחוק שירות ביטחון, מעשה שזכה לאחר פרסומה להדים רבים עקב צילומיה החושפניים לקמפיין לבגדי ים. לאחר פרסומה בוסקילה הביעה חרטה על מעשה זה באומרה כי לא ידעה שתשמש מודל לחיקוי בעתיד. ב-13 באפריל 2008, כשהיא בת יותר מ-30, גויסה במהלך מתוקשר לשירות מקוצר.
במאי 2008 הוציאה בוסקילה סינגל ראשון לקראת אלבומה השלישי, "שוברת שתיקה" שכתבו טל שגב ויעקב למאי. ביולי יצא הסינגל "לנשום" ובאוגוסט הסינגל "שלום", שאת שניהם כתבה והלחינה בוסקילה.

במרץ 2009 היא הצטרפה לתוכנית הריאלטי המצליחה "האח הגדול vip".

מאיה בוסקילהמאיה בוסקילהמאיה בוסקילהמאיה בוסקילה
לחץ על אחת התמונות לצפייה בגלרייה המלאה ...
שם האלבום שנת הוצאה  
ימים של אהבה 2006
האלבום ממשיך את הקו אותו יצרה באלבומה הראשון, "סיפור מכור". האלבום יצא במרץ 2006 ויצאו ממנו הסינגלים "ימים של אהבה" (כשם הסרט "ימים של אהבה", בכיכובה), "חופים", "רק אל תגיד", "רק אותך רוצה" ו"בלעדייך". בדיסק מחדשת בוסקילה את השיר "חופים", במקור של להקת הנח"ל, בביצוע שהוקלט לכבוד מצעד הפזמונים השנתי של רשת ג' בשנת 2004. כבונוסים צורפו לאלבום שלושה שירים שמבצעת בוסקילה בשפה האנגלית וגרסת רמיקס לשיר "רק אל תגיד".
ימים של אהבה
סיפור מכור 2004
האלבום יצא באפריל 2004 וזכה להצלחה מיידית. לאחר שלושה שבועות בלבד זכה האלבום לאלבום זהב (20 אלף עותקים). בין כותבי השירים באלבום: עידן רייכל, צביקה פיק, פבלו רוזנברג, ארקדי דוכין, אהוד מנור ובוסקילה עצמה שכתבה בעצמה שלושה שירים, והשתתפה בכתיבת שניים נוספים. הסינגלים ששוחררו מתוך האלבום: "יש בליבי כינור", "סיפור מכור", "הלב", "כשאתה נשבר", "זה רק בינינו". לשירים "יש בליבי כינור", "הלב", "סיפור מכור" ו"כשאתה נשבר" צולמו גם קליפים.
תגיות
קטגוריות
סלבס לפי מדינות

אין להעתיק את האתר או כל חלק ממנו ללא אישור בכתב מראש Copyright © 2008 כל הזכויות שמורות | קישורים | אודות | צור קשר