הכי חדשים
הכי פופולריים השבוע
הכי נצפים

אורנה בנאי

ארץ לאום : ישראל
נולד : יום שלישי, נובמבר 25, 1969
תחום : טלויזיה


לגלריית התמונות        
אורנה בנאי
צפיות : 2287

אורנה בנאי, שחקנית וקומיקאית ישראלית, לשעבר חברת מועצת עיריית תל־אביב–יפו. זוכת פרס האקדמיה לטלוויזיה.

אורנה בנאי נולדה בבאר שבע למשפחת האמנים בנאי; בת לשמחה ויצחק, אחיהם של גברי, יוסי, יעקב וחיים בנאי; אחות למאיר ואביתר בנאי ולאפרת ובת דודה ליובל בנאי, אורי בנאי ואהוד בנאי. בנאי עבדה בתחילת דרכה בעבודות מזדמנות, עד שהחלה בלימודי משחק ב"סטודיו למשחק ניסן נתיב" בתל אביב. לאחר לימודיה, החלה להופיע במופעי סטנד אפ ובהופעות בידור שונות, בפינה בתוכנית הטלוויזיה "סופשבוע" עם דודו טופז בערוץ 1, ואף במופע יחיד משלה.

ב-1994 שיחקה בסרט "מקס ומוריס" לצד משה איבגי, וכן שיחקה ב"החצי השני" בשנת 1996 לצד אלון אבוטבול. בשנת 1997 הופיעה בסדרת הטלוויזיה של חיים בוזגלו "מרחב ירקון".

התפרסמה במיוחד בזכות דמותה "לימור", שאותה גילמה לראשונה בתוכנית הטלוויזיה "אקשן" (שם כיכבה לצד יעל אלמוג), ולאחר מכן בחמש עונות בתוכנית הבידור "רק בישראל" (לצד ארז טל) משנת 1998.

בשנת 2003 הופיעה בנאי בסרט "אפרסק" ובתפקידי אורח בסדרת הקומדיה "החיים זה לא הכל". כמו כן בשנת 2004 הופיעה בסרט "לנצח עם מיקי ברקוביץ'" לצד רמי הויברגר. החל משנת 2003 השתתפה בנאי בתוכנית הסאטירה "ארץ נהדרת", בה חיקתה בין השאר את דמויותיהן של ג'ודי שלום ניר מוזס, טטיאנה הופמן ולימור לבנת. בשנת 2009 עזבה בנאי את התוכנית "ארץ נהדרת" מעט לפני עליית עונתה השביעית בה לא השתתפה, וכן עזבה את הזכיינית קשת. בשנת 2010 החלה להשתתף באופן קבוע בתוכנית הסאטירה "מצב האומה" של הזכיינית רשת, לצד ליאור שליין וגורי אלפי.

מלבד הופעותיה בטלוויזיה, שיחקה בנאי גם בהצגות תיאטרון, ביניהן "סטריפטיז אחרון", הצגתו של הלל מיטלפונקט; "רווקים-רווקות", הצגתו של חנוך לוין ("הקאמרי"); "הסרפד של השכן" של רביד דברה ו"אנשים קשים" של יוסף בר יוסף.

בנוסף לחיי המשחק, בנאי פעילה פוליטית ומזוהה עם המאבק למען זכויות בעלי חיים והיא מכהנת כחברת מועצת עיריית תל אביב-יפו מטעם מפלגת הירוקים - מפלגה למען איכות הסביבה וזכויות בעלי חיים (אך לא התמודדה בבחירות לכנסת ה-17 מטעם המפלגה). בנאי מרצה בכנסים שונים הנוגעים בנושא, מופיעה בתשדירים ומגיעה לאירועים ולאסיפות הקשורות בעניין. בהזדמנות מסוימת אף כתבה כי "אני נפעמת בכל פעם מחדש כשאני רואה בני אדם הנוהגים בכלבם כאילו היה בן-משפחתם. ממש כך אני מתייחסת לכלבתי שלי, שלא לומר לבִתי שלי. באחרונה הצטרף אלינו בני, אמיר. אמיר הוא אח של סיגלית. ועל פי היגיון זה, סיגלית היא נצר נוסף למשפחת בנאי הגדולה". .

באוגוסט 2003, לאחר פסיקת בג"ץ נגד פיטום אווזים, אמרה בראיון כי היא מחרימה מוצרים רבים בשל ההתעללות הקשה שעוברים בעלי החיים על מנת להפיקם, וכי בקרוב תעבור לצמחונות. לאחרונה פעילה בנאי במאבק בכלובי הסוללה.

בשנת 2005 החלה להופיע בתפקיד הראשי בסדרה "אמא'לה", ואף השתתפה בכתיבת הסדרה. הסדרה, אשר מתארת את תהליכי ההריון והלידה החד-הוריים, היא מעין אוטוביוגרפיה של בנאי: בשנת 2003 היא ילדה את בנה אמיר, והיא מגדלת אותו כאם חד-הורית. בשנת 2008 גילתה בראיון לעיתון ידיעות תל אביב כי אביו של הילד הוא העיתונאי אהרן ברנע, שלא הגיב על הידיעה. בשנת 2008 אימצה אורנה את בתה השנייה, מיקה ‏‏.

 

אורנה בנאי אצל הקוסמטיקאית מיטל שמשיאורנה בנאי
תגיות
קטגוריות
סלבס לפי מדינות

אין להעתיק את האתר או כל חלק ממנו ללא אישור בכתב מראש Copyright © 2008 כל הזכויות שמורות | קישורים | אודות | צור קשר