הכי חדשים
הכי פופולריים השבוע
הכי נצפים

קולין פירת'

ארץ לאום : אנגליה
נולד : שבת, ספטמבר 10, 1960
תחום : סרטים


לגלריית התמונות        
קולין פירת'
צפיות : 3909

קולין אנדרו פירת' הוא שחקן קולנוע טלוויזיה ותיאטרון אנגלי, זוכה פרס אוסקר, פרס באפט"א, פרס גלובוס הזהב ופרס גילדת שחקני המסך.

זכה להכרה של הקהל הרחב בתפקידו כמר דארסי בעיבוד הטלוויזיוני של הרומן מאת ג'יין אוסטן, גאווה ודעה קדומה משנת 1995. פירת' היה מועמד לפרס האוסקר עבור הסרט סינגל מן וזכה באוסקר על תפקידו בסרט נאום המלך, בנוסף היה מועמד 5 פעמים לפרס באפט"א, וזכה בפרס כשחקן הראשי הטוב ביותר על תפקידו כג'ורג' פלקונר ב"סינגל מן". בשנת 2010 זכה בפרס גלובוס הזהב כשחקן הטוב ביותר בקטגוריית הדרמה, וכן בפרס גילדת שחקני המסך בקטגוריית השחקן הטוב ביותר בסרט קולנוע על תפקידו כמלך ג'ורג' השישי בסרט "נאום המלך". תפקידים בולטים נוספים שלו הם בסרטים "הפצוע האנגלי", "שייקספיר מאוהב", "יומנה של ברידג'יט ג'ונס", "מאמה מיה!" וב"אהבה זה כל הסיפור". ב-2011 קיבל כוכב בשדרת הכוכבים של הוליווד.
 
קולין פירת' נולד בגריישוט שבמחוז המפשייר אנגליה, לדייוויד ושירלי פירת'. יש לו אחות קייט ואח צעיר ג'ונתן שגם הוא שחקן. הוריו נולדו וגדלו בהודו כיוון שהורי שניהם היו מסיונרים אנגלים. חלק מילדותו עברה עליו בניגריה שם עסק אביו בהוראה. כשהיה בן 11 התגורר בסנט לואיס שבמיזורי. הוא למד בבית הספר "מונטגומרי אוף אלמיין סקנדרי סקול" (שנקרא כיום "קינגס סקול") בווינצ'סטר ואחר כך ב"ברטון פווריל קולג'" שבעיראיסטליי. כשהיה ב"קינגס סקול" ניגן בגיטרה ובסקסופון, אך אלה לא נחשבו כלי נגינה 'רציניים' ונאמר לו שעליו לנגן באופוניום (כלי נשיפה ממשפחת הטובה).

קולין פירת' בינואר 2011ב-1981 כיכב פירת' בהפקה בימתית בלונדון של "ארץ אחרת", ב-1984 חזר על תפקיד זה בסרט הקולנוע הראשון שלו בבימויו של מארק קנייבסקי ולצידו של רופרט אוורט. ב-1986 כיכב יחד עם סר לורנס אוליביה בסרט הטלוויזיה " Lost Empires", עיבוד לספרו של ג'. ב. פריסטלי. אחר כך ב-1987 הופיע עם קנת בראנה בסרט הקולנוע "חודש בכפר" לפי ספר של ג'. ל. קאר. ב-1989 שיחק בתפקיד הראשי בסרט "הפיתויים האסורים של ולמונט", וכן הופיע בתפקיד ראשי בסרט "Apartment Zero". פירת' ומספר שחקנים בריטים צעירים נוספים שהחלו להתבסס כשחקני קולנוע ידועים כגון טים רות', גארי אולדמן, ברוס פיין ופול מקגאן כונו בשם "Brit Pack"‏

פירת' זכה להערכה רבה על הופעותיו, אך עיקר פרסומו בקרב הקהל הרחב זכה בשנת 1995 כשגילם את דמותו של מר דארסי בסדרת הטלוויזיה של ה-BBC "גאווה ודעה קדומה". בתפקיד זה רכש פירת' מעריצות רבות, ואת חיבתה של ברידג'ט ג'ונס, דמות בדיונית גיבורת ספריה של הלן פילדינג. דמותו של מר דארסי מופיעה בשני ספרי ברידג'ט ג'ונס, ובספר השני "ברידג'ט ג'ונס: עובדות החיים" הגיבורה פוגשת את קולין פירת' ברומא. כשהספרים עובדו לקולנוע פירת' גילם את מר דארסי אהובה של ברידג'ט ג'ונס הנקרא מארק דארסי.

בהמשך הקריירה הופיע פירת' בתפקיד משנה ב"הפצוע האנגלי" (1996), וכיכב בסרטים "אהבה על הדשא" (1997), "שייקספיר מאוהב" (1998), "יומנה של ברידג'ט ג'ונס" (2001), "חשיבותה של רצינות" (2002), ב-2003 "אהבה זה כל הסיפור", מה שבחורה רוצה, "הופ ספרינגס", "הנערה עם עגיל פנינה", ו"ברידג'ט ג'ונס: עובדות החיים" ב-2004. עוד הופיע בסרטים "נני מקפי - קסם של אומנת" (2005), "כשהאמת משקרת" (2005), "כשהיא מצאה אותי" (2007) עם הלן האנט, "הליגיון האחרון" עם אישווריה ראי. בשנת 2008 שיחק בסרט When Did You Last See Your Father", בבעל מזדמן, לצדה של אומה תורמן, בגרסה הקולנועית של המחזמר מאמה מיה! ובסרט "קלת דעת" שהוקרן בפסטיבל הקולנוע של רומא וקיבל ביקורות מצוינות. ב-2009 שיחק ב"מזמור לחג המולד" עיבוד לספרו של צ'ארלס דיקנס בתפקיד פרד אחיינו של סקרוג' (ג'ים קרי).

כמו כן הופיע בהפקות טלוויזיוניות כמו ב"דונובן קוויק" (גרסה עדכנית של דון קישוט) משנת 1999 וב"קונספירציה" בשנת 2001 שעליו היה מועמד לפרס אמי.

בפסטיבל הסרטים של ונציה בשנת 2009 זכה פירת בגביע וולפי כשחקן הטוב ביותר על משחקו בסרטו של טום פורד "סינגל מן", בו גילם דמות של פרופסור המתמודד עם הבדידות אחרי מותו של בן זוגו מזה 16 שנים. התפקיד זיכה אותו בפרס באפט"א בקטגוריית השחקן הטוב ביותר, ובמועמדויות לפרס גלובוס הזהב להופעה הטובה ביותר לשחקן ראשי ולפרס אוסקר לשחקן הטוב ביותר, בו זכה בפרסי האוסקר 2011.

בשנת 2010 כיכב פירת' בדרמה "נאום המלך", בה גילם את דמותו של ג'ורג' השישי, מלך הממלכה המאוחדת. על תפקידו זה זכה בפרס גלובוס הזהב כשחקן הטוב ביותר בקטגוריית הדרמה, בפרס האוסקר לשחקן הטוב ביותר וכן בפרס גילדת שחקני המסך בקטגוריית השחקן הטוב ביותר בסרט קולנוע.

ב-2012 יופיע פירת' בעיבוד לרומן של ג'ון לה קארה " Tinker, Tailor, Soldier, Spy" שמביים תומאס אלפרדסון בכיכובם של רייף פיינס, גארי אולדמן וטום הארדי.

פירת' הופיע בתפקיד ויליאם שייקספיר בסדרה הקומית הפתן השחור בתוכנית ספשייל שנקראה "Blackadder: Back & Forth". אדמונד בלקאדר נתקל בדמות שפירת' מגלם בזמן שהוא כותב את המחזה מקבת', בלקאדר מבקש משייקספיר חתימה, ואז הוא חובט בו באגרופו ומסביר שזה "עבור כל התלמידים והתלמידות של 400 השנים הבאות".

ב-2004 הנחה את תוכנית האירוח סאטרדיי נייט לייב כשלצידו בהופעת אורחת מוזיקלית הזמרת נורה ג'ונס. בשנים שבין 1983 ועד שנת 2000 פירת' הרבה להופיע בתיאטרון. הוא שיחק בתפקיד הראשי במחזה "Three Days of Rain" מאת ריצ'רד גרינברג, כמו גם במחזה "מנהל הבית" מאת הרולד פינטר וב"תשוקה בצל האילנות" של יוג'ין או'ניל.

ב-2007 היה פירת' מפיק בפועל של הסרט הדוקומנטרי "בכלא כל חיי" (In Prison My Whole Life) שהפיקה אשתו ליוויה ג'וג'ולי. הסרט בוחן את הליכי המשפט והראיות שהובאו נגד מומיה אבו ג'אמאל, פעיל פוליטי אמריקאי וחבר בפנתרים השחורים, אשר הורשע ונידון למוות בגין רצח של קצין משטרה, דניאל פולקנר בשנת 1981.

ב-13 בינואר 2011 קיבל פירת כוכב בשדרת הכוכבים של הוליווד.‏

יצירתו הראשונה שיצאה לאור הייתה "The Department of Nothing" כחלק מקובץ סיפורים "Speaking with the Angel" שערך ניק הורנבי בשנת 2000. קובץ זה נתרם לקרן טריהאוס למען ילדים אוטיסטים. כמו כן השתתף פירת' בכתיבת הספר " We Are One: A Celebration of Tribal Peoples" שיצא לאור ב-2009, העוסק בתרבויות אנושיות שונות ברחבי העולם. בין שאר הכותבים בספר לורנס ואן דר פוסט, נועם חומסקי וקלוד לוי שטראוס.

פירת' שר בסרטים רבים. בין השאר בסרט המוזיקלי "מאמה מיה!", הוא שר את "Lady Come Down" יחד עם רופרט אוורט בסרט "חשיבותה של רצינות" ואת השיר "Love Is in the Air" בסרט "St. Trinian's" שצורף לקרדיטים.

פירת' מתגורר בצ'יזוויק שבלונדון. ב-1989 היה לו קשר רומנטי עם השחקנית מג טילי, ששיחקה לצידו ב"הפיתויים האסורים של ולמונט", וב-1990 נולד להם בן ויליאם ג'וזף פירת'. ב-1994, אחרי שנפרד מטילי, היה לו רומן עם ג'ניפר אילי, שכיכבה לצידו ב"גאווה ודעה קדומה" בתפקיד אליזבת בנט. השניים חזרו לשחק יחד ב-2010 בסרט "נאום המלך". ב-1997 נשא לאישה את ליוויה ג'וג'ולי ולזוג נולדו שני בנים, לוקה (נולד במרץ 2001) ומתיאו (נולד באוגוסט 2003).

קולין פירת' קולין פירת' קולין פירת'  עם האוסקרקולין פירת'
שם הסרט שנת הוצאה  
נאום המלך 2010

סרט דרמה בריטי-אוסטרלי משנת 2010 בבימויו של טום הופר, אודות מלך בריטניה ג'ורג' השישי הסובל מגמגום, ויחסיו עם קלינאי התקשורת ליונל לוג שעזר לו להתגבר על כך. הסרט, שנכתב על ידי דיוויד סיידלר (שסבל בעצמו מגמגום) בהתבסס על התרחשויות אמיתיות, זכה בפרס "בחירת הקהל" בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בטורונטו, בפרס גילדת שחקני המסך, בפרס באפט"א, קיבל 12 מועמדויות לפרס אוסקר וזכה בארבעה מהם, בראשם פרס אוסקר לסרט הטוב ביותר.
במאי:טום הופר.
שחקנים: קולין פירת',ג'פרי ראש,הלנה בונהם קרטר.

הוסף תיאור לסרט
גמביט 2009 הארי , גנב שמנסה לגנוב פסל מאיש עשיר,חסרה לו אישה יפה שתעזור בסיפור וכאן נכנסת ג'ניפר אניסטון שקצת מקלקלת להארי את התוכניות בעוד הוא קצת נדלק עלי. ז'אנר: פשע, קומדיה.
שחקנים: קולין פירת', ג'ניפר אניסטון, בן קינגסלי, ליסה בונט.
סלבס נוספים: ג'ניפר אניסטון,
הוסף תיאור לסרט
סינגל מן 2009

סרטו הראשון של טום פורד, מעצב האופנה הנחשב, הוא עיבוד קולנועי לרב המכר הקלאסי של כריסטופר אישוורד. הסיפור עוקב אחרי ג'ורג' פאלקונר (קולין פירת'), פרופסור בריטי החי בלוס אנג'לס של שנות השישים המתאבל על מותו הפתאומי של בן זוגו מזה 16 שנה. לצדו של פירת' מככבת גם ג'וליאן מור המוערכת ("על העיוורון").
במאי: טום פורד
שחקנים: קולין פירת', טום פורד,ג'וליאן מור.

הוסף תיאור לסרט
דיוויד קופרפילד 2008 דרמה.
במאי
: פיטר האוויט .
שחקנים: רואן אטקינסון, קולין פירת', קווין מק'נלי, ג'ולי וולטרס, סיימון פג, דומיניק קופר
הוסף תיאור לסרט
ג'נובה 2008

ג'נובה, העיר האקזוטית באיטליה, מספקת התחלה חדשה ומרעננת עבור ג'ו (פירת') ובנותיו המחפשים אחר חיים חדשים לאחר מותה הפתאומי של האם. קלי, בת ה-16, בוחנת את החלק הסקסי והמסוכן בעולם החדש והמסתורי, בעוד הקטנה, מרי, רואה את דמותה של אימה בכל מקום אליו היא פונה. סיפור נוגע ללב על אהבה ומשפחה.
במאי: מייקל ווינטרבוטום.
שחקנים: קולין פירת', הופ דיוויס, דימטרי גוריטסס, מוניקה הנאטי, דנטה קיארי, ג'ררדו קרוסיטי, אלסנדרו ג'יוג'ולי.

הוסף תיאור לסרט
קלת דעת 2008
עלילת הסרט מתרחשת בשנות ה-20 העליזות. ג'ון וויטקר, בחור אנגלי מתאהב נואשות בלריטה (ג'סיקה בייל), אמריקאית סקסית ובצעד פזיז הם מתחתנים. אבל כאשר הזוג מגיע לאחוזת המשפחה באנגליה, היחסים מתחילים להתפורר. אימו של ג'ון, ורוניקה מקבלת אלרגיה לכל דבר שקשור לכלתה החדשה. לריטה מנסה להשתלב אבל ללא הצלחה, מהר מאוד היא מבינה את משחקה של ורוניקה ומגלה שהיא צריכה להילחם על מנת לא להפסיד את ג'ון.
שחקנים: כריסטין סקוט תומאס, קולין פירת', קתרין פרקינסון
במאי: סטפן אליוט
הוסף תיאור לסרט
בעל מזדמן 2008 אמה, סופרת ויועצת יחסים ברדיו, מאמינה שהיא יכולה לדעת מראש מיהו הגבר המושלם בשבילך. שבוע לפני נישואיה לריצ'ארד, ''הגבר המושלם'' שלה, אמה מגלה שהיא רשומה כנשואה לגבר אחר - פטריק, שכנה הכבאי. פטריק רוצה לנקום באמה על שגרמה לחברה שלו לעזוב אותו. שחקנים: אומה תורמן , קולין פירת' , ג'פרי דין מורגן , סם שפרד , לינדזי סלואן , ג'סטינה מקאדו , איזבלה רוסוליני .
סלבס נוספים: אומה תורמן,
הוסף תיאור לסרט
כשהיא מצאה אותי 2007 מורה מניו יורק (האנט, "מה נשים רוצות") נכנסת למשבר גיל העמידה כשבעלה נוטש אותה, אמה המאמצת מתה ואמה הביולוגית, מנחה מוזרה של תוכנית אירוח, שבה לחייה בסערה ומתחילה לנהל רומן עם אביו של אחד מתלמידיה. במאי: הלן האנט.
שחקנים: הלן האנט, קולין פירת', בטי מידלר, מת'יו ברודריק, לין כהן, בן שנקמן, פלורנס אנקווין.
סלבס נוספים: הלן האנט,
הוסף תיאור לסרט
טירוף של קולג' 2007 סנט טריניאן, בית ספר לבנות הידוע לשמצה, נקלע למשבר כלכלי עמוק. בזמן שמנהלת בית הספר הבלתי שיגרתית נלחמת בשר החינוך ובמטרתו לשנות את גישתה ההמונית ולהפוך את בית הספר למכובד, האחריות להציל את בית הספר מנושיו עוברת לידי התלמידות המהפכניות. בזמן קצר מתארגנות בנות בית הספר, המורים וכל המופרעים והבלתי נשלטים וביחד הם מתכננים את התוכנית המושלמת בעזרת חוצפה, נחישות ומקוריות.
שחקנים: רופרט אוורט, קולין פירת', טאמסין אג'רטון, אמרה קרן, ג'מה ארטרטון, אנטוניה ברנת'
במאי: אוליבר פארקר, ברנביי תומפסון
הוסף תיאור לסרט
ומתי ראית את אביך לאחרונה? 2007
הסרט הוא ביוגרפיה מרגשת וגלוית לב על אביו של בלייק מוריסון בשבועות האחרונים לחייו. כשאתור מוריסון אובחן כחולה סרטן סופני נשארו לו שבועות בודדים לחיות. מורסין נסע לויורקשייר כדי לגור עם אמו בכפר בו גדל. הוא ביקר את אביו בבית החולים, היכן שבילה זמן רב עם החולים בתור רופא כללי. בעוד מצבו של אביו הדרדר, מוריסון הרהר בחוויות המשותפות שלהם, ברגעים האינטימיים ובריבים במערכת היחסים שלהם. לאחר מותו של אביו, מוריסון מפקפק בטבע החיבור ביניהם, ומביע ברהיטות את הסתירות, התסכולים, האהבה והאבדה הכרוכים במערכות היחסים המסובכות של רובנו עם ההורים שלנו כשאנו גדלים.
במאי: אננד טוקר
שחקנים: ג'ים ברודבנט, קולין פירת', ג'ולייט סטיבנסון, קלייר סקינר, ג'ינה מקקי, איליין קאסידי, שרה לנקשייר

הוסף תיאור לסרט
הלגיון האחרון 2007 בשנת 430 לפנה"ס, רומולוס אוגוסטוס בן ה-12 (תומאס סנגסטר), עומד להיות מוכתר לשליט החדש של רומא. אולם אז פולשים הגותים לעיר הגדולה ומנסים להשתלט עליה. כאשר הם מחפשים אחר השליט הצעיר, הם מגלים שהוא הצליחה להימלט מהמקום ביחד עם מורו, אמברוסינוס (בן קינגסלי) והליגיונר אורליוס (קולין פירת'). כעת יוצאים השלושה יחד למסע אל עבר בריטניה על מנת לחפש אחר הלגיון הרומאי האחרון.
שחקנים: ג'ון האנה, קולין פירת', איאן גלן, פיטר מולן, בן קינגסלי, קווין מק'קיד, איישוואריה ראי
במאי: דאג לפלר
הוסף תיאור לסרט
נני מקפי 2005

אישה עם מראה לא נעים במיוחד וכוחות קסומים,מגיעה לביתו של אלמן הטרי מר בראון במטרה לאלף את שבעת ילדיו שכבר הבריחו 17 מטלפות אך כאשר נני מקפי לוקחת את העיניינים לידיים,וגורמת להם להבין שהתנהגותם השובבה מובילה לתוצאות קסומות.
במאי: קירק ג'ונס
שחקנים: קולין פירת', קלי מקדולנד, אמה תומפסון, תומס סנגסטר, אליזה בנט, ג'ניפר ריי דייקון, רפאל קולמן

הוסף תיאור לסרט
כשהאמת משקרת 2005 דרמה, מיסתורין, מתח. ק. אוקונור, עיתונאית צעירה הידועה בשל פרופילי הידוענים שלה, נחרדת כשהיא מגלה את האמת מאחורי מקרה שאבד עליו הקלח, מקרה שהשפיע על הקריירה והחיים של צמד עסקי-השעשועים וינס קולינס ולאני מוריס.
במאי: אטום אגויאן.
שחקנים: קווין בייקון, קולין פירת', אליסון לומן, דיוויד היימן, רייצ'ל בלאשנרד, מורי צ'ייקין, סוניה בנט.
סלבס נוספים: קווין בייקון,
הוסף תיאור לסרט
ברידג'ט ג'ונס: עובדות החיים 2004 היוצרים של "יומנה של בריג'יט ג'ונס" ו"אהבה זה כל הסיפור", מחזירים את רנה זלווגר אל הדמות שהפכה אותה לכוכבת קולנוע מבוקשת. סרט ההמשך ממשיך בדיוק מהמקום שבו עזבנו את בריג'יט בזרועותיו של מארק דארסי. אם חשבתם שהם חיים בעושר ואושר אתם טועים. גילויים והפתעות על בן זוגה החדש, מאהבת סקסית מהעבר המעונינית לחזור לזרועותיו של מארק, חופשה מהגיהנום, חילוקי דעות פוליטיים והקאמבק של הבוס הסקסיסט דניאל קליבר (יו גרנט) אל חייה של בריג'יט ? עלולים לסיים את מערכת היחסים הרומנטית של הזוג המאושר.
במאי: ביבן קידרון.
שחקנים: רנה זלווגר,יו גרנט, ג'מה ג'ונס, ג'ים ברודבנט, ג'יימס פאוקנר, ססיל אימרי, דומיניק מק'הל, קולין פירת'.
סלבס נוספים: רנה זלווגר,
הוסף תיאור לסרט
נערה עם עגיל פנינה 2003 סיפור ייחודי על חיי גרייט, ילדה בת 16, במאה ה 17 בהולנד שעובדת אצל ורמר כעוזרת בית שמטפלת בששת הילדים במשפחה באשתו הקנאית ובחותנת הבלתי מתקשרת שלו. מתחים רבים נוצרים בבית כאשר האישה הקנאית חוששת שמתנהל רומן בין הבעל לילדה ומתפלאת עוד יותר לגלות שהילדה נתנה את עגילי הפנינה שלה בשביל הציור המפורסם.
במאי: פיטר וובר.
שחקנים: קולין פירת', סקרלט ג'והנסון, טום וילקינסון, גו'די פרפיט, קיליאן מרפי, אסי דייויס, ג'ואנה סקנלן.
סלבס נוספים: סקרלט ג'והנסון,
הוסף תיאור לסרט
אהבה זה כל הסיפור 2003 האהבה נמצאת בכל מקום....  אצל ראש הממשלה הרווק (יו גרנט), שמתאהב באחת מנשות הצוות שלו (מרטין מק'קטצ'ן), רגעים ספורים אחרי שעבר לגור ברחוב דאונינג 10...   אצל סופר (קולין פירת'), הנמלט לדרום צרפת בכדי לרפא את לבו השבור ומתאהב במנקה פורטוגזית המנקה את ביתו...  אצל אישה נשואה (אמה תומפסון) החוששת שבעלה (אלן ריקמן) הולך לרעות בשדות זרים...  אצל כלה טרייה (קיירה נייטלי) המבינה לא נכון את הריחוק של חברו הטוב ביותר של בעלה...  אצל תלמיד המנסה לזכות בתשומת לבה של הנערה הכי לא מושגת בבית הספר...   אצל אב חורג ואלמן (ליאם ניסן) המנסה לתקשר עם בן שהוא כמעט ואינו מכיר... אצל בחורה אמריקאית (לורה ליני) שמנצלת הזדמנות לרומן משרדי...  וגם אצל כוכב רוק מזדקן (ביל ניי)...  האהבה גורמת לתוהו ובוהו בחיי כולם.  כל סיפורי האהבה הלונדוניים האלו מתנגשים, מתמזגים ומגיעים לשיא בערב חג המולד ? שוב ושוב ושוב ? עם צירופי מקרים רומנטיים, מצחיקים ומתוקים ומרירים כאחד, לכל מי שהתמזל מזלו ליפול בקסמיי האהבה.
במאי: ריצ'ארד קורטיס
שחקנים: סינה גלורי, ליאם ניסן, קולין פירת', ביל ניי, ג'ורג' פישר, רורי מגרגור, אמה תומפסון ,קירה נייטלי,יו גרנט.

סלבס נוספים: קירה נייטלי, ליאם ניסן,
הוסף תיאור לסרט
מעיינות התקווה 2003 קומדיה רומנטית, אומן בריטי קולין וור (קולין פירס) המום כאשר הוא מגלה שארוסתו ואהבת חייו וורה (מיני דריבר), עומדת להינשא לאדם אחר. מאוייש ושבור לב הוא עולה על מטוס לאמריקה ונוחת דווקא בעיר קטנה של תקווה בניו אינגלנד. תחילה קולין נואש אך במהרה הוא מצא יותר מכתף לבכות עליה כשהוא הכיר את מנדי (הת'ר גרהם), אחות יפהפיה. הכל הולך כל כך יפה עד שהוא כמעט שכח את אהבתו הקודמת. לפתע משום מקום מגיע וורה עם הפתעה משל עצמה. "מעיינות התקווה" תמצא תקווה במקום הכי לא צפוי!
במאי: מארק הרמן
שחקנים: הת'ר גרהאם, קולין פירת', מיני דריבר, הלנה בונהם קרטר

הוסף תיאור לסרט
חשיבותה של רצינות 2002 עיבוד קולנועי חדש למחזהו הקלאסי של אוסקר ויילד, על אהבה ואי הבנות. שני חברים צעירים מנהלים חיים כפולים ושניהם משתמשים באותו שם בדוי, ארנסט, מסיבות שונות. כאשר שניהם מתאהבים בבחורות המוקסמות מהשם ארנסט, מתחילה קומדיה של טעויות בזיהוי.
שחקנים: רופרט אוורט, קולין פירת', אוליבר פארקר
במאי: אוליבר פארקר
הוסף תיאור לסרט
יומנה של ברידג'ט ג'ונס 2001 קומדיה רומנטית המבוססת על ספרה של הלן פילדינג. (רנה זלווגר), בת 30 ומשהו, העובדת בחברה להוצאה לאור בלונדון, ומחליטה לעשות כל מאמץ להכיר גבר רציני, שאיתו תוכל למסד את חייה. היא מקבלת עצות לא כל כך מועילות מחבריה ג'וד (שירלי הנדרסון), שאזה-שרון (סאלי פיליפס) ותום (ג'יימס קאליס). ועדיין, היא נקרעת בין שני גברים, דניאל (יו גרנט), הבוס שלה, השרמנטי, המסוכן והבוגדני, ומארק דארסי (קולין פירת), חבר משפחה ותיר שתחילה מעורר בה שיעמום. קומדיה אנגלית במתכונת "נוטינג היל" ו"ארבע חתונות ולוויה אחת", קומפלט עם כוכבת אמריקאית מיובאת. סרט נוסחה, אשר למרות המודעות אל הנוסחה שבו, עושה טוב על הנשמה, בעיקר בזכות הופעתה הכובשת של זלוויגר.
במאי: שרון מגוויר.
שחקנים: רנה זלווגר,יו גרנט, ג'מה ג'ונס, ססיל אימרי, ג'יימס פאוקנר, ג'ים ברודבנט, קולין פירת', צ'רמיין מאי.
סלבס נוספים: רנה זלווגר,
הוסף תיאור לסרט
בצל התמימות 1999 דרמה.
שחקנים: קולין פירת'
במאי: יו האדסון
הוסף תיאור לסרט
אהבה על הדשא 1997
"החיים מסתבכים כשאתה מאוהב באישה אחת אבל מעריץ אחד-עשר גברים" - נכתב על מודעות הפרסום לסרט זה, וזהו אכן משפט מפתח לתיאור העלילה. לפול אשרוות', מורה לספרות בתיכון, יש אהבה אחת בחיים: ארסנל, אחת מקבוצות הכדורגל היותר אפורות שקמו לליגה האנגלית. הוא עוד מסוגל לתפקד עם ההשפלה או האושר שאהובתו זו מסבה לו, אך כאשר הוא מתאהב בשרה, מורה חדשה שזה מקרוב באה ושיחסה אל הכדורגל הוא שלילי, חייו מסתבכים. ניק הורנבי, שכתב את התסריט על פי ספרו רב המכר "קדחת המגרש", חבר אל דיויד אוואנס בסרטו הראשון, והשניים מגישים יצירה מקסימה הנפרשת על פני העונה המוצלחת שהיתה לארסנל ב - 89', ומתארים את האובססיה הגברית כדבר טפשי למדי, אבל גם שובה לב ומשעשע - גחמה שצריך ואפשר להבינה, כך שלראשונה מסתמנת פשרה בין הבבונים המכורים ונשותיהם התמהות.
במאי: דויד איבאנס
שחקנים: קולין פירת', קן סטוט, לוק איקמן, באה גארד, נייל פרסון, רות' גמל, ריצ'ארד קלקסטון

הוסף תיאור לסרט
מעגל חברים 1995 דרמה.
במאי: פאט או'קונור
שחקנים: אלן קאמינג, קולין פירת', מיני דריבר, איידן גילן, כריס או'דונל, ספרון בורוז, גראלדין או'רו
הוסף תיאור לסרט
דירה מספר 0 1988 מתח.
במאי: מרטין דונובן
שחקנים: קולין פירת', הארט בוצ'נר, דורה ברייאן, ליז סמית', פבריציו בנטיוגליו, ג'יימס טלפר, מירלה ד'אנג'לו
הוסף תיאור לסרט
תגיות
קטגוריות
סלבס לפי מדינות

אין להעתיק את האתר או כל חלק ממנו ללא אישור בכתב מראש Copyright © 2008 כל הזכויות שמורות | קישורים | אודות | צור קשר