הכי חדשים
הכי פופולריים השבוע
הכי נצפים

טל פרידמן

ארץ לאום : ישראל
נולד : יום שישי, דצמבר 20, 1963
תחום : סרטים,זמר/זמרת,טלויזיה
ארץ לידה : ישראל

לגלריית התמונות        
טל פרידמן
צפיות : 3066
טל פרידמן הוא שחקן, קומיקאי, מדובב ומוזיקאי ישראלי.

טל פרידמן נולד בקריית אתא, שם גם בילה את ילדותו. את שירותו הצבאי הוא עשה בחיל הים כחובש בדבור.

לאחר שהשתחרר, החל פרידמן ללמוד משחק והחל להופיע במחזות: הוא הכיר במהלך לימודיו את משה פרסטר, איתו העלה את המופע "עלילות משה בעיר הגדולה" שזכה להצלחה גדולה,  והופיע בהצגות נוספות ובסרטים כגון: "האח של דריקס", "מוכרחים להיות שמח", "בית"ר פרובנס" ועוד.

פרידמן החל להופיע בתוכניות טלוויזיה (כגון תוכנית הסאטירה "השערוריה" ו"צפדינה מארחת"), וב-1988 הגיעה הפריצה הגדולה שלו: התוכנית "חלומות בהקיציס", יחד עם אייל קיציס, שותפו לקומדיה. השותפות של השניים הפכה עם השנים לסמל. יחד הם עברו לערוץ "ביפ" והופיעו ב"לגעת באוכל", פארודיה על הטלנובלה "לגעת באושר". מאוחר יותר הם התחילו להגיש את התוכנית "החטא ועונשו", בה פרידמן שיחק את אלוהים. התוכנית הצליחה מאוד, אך גם זכתה לביקורת על בוטות יתר.

ב-2003, פרידמן הצטרף לתוכנית "ארץ נהדרת", הסאטירה הישראלית האהובה, ונודע בחיקויים שעשה לפוליטיקאים ובדמויות שגילם, כשהמפורסמת שבהן היא לובה, הקופאית הרוסיה בסופר. פרידמן הופיע גם בסרט "זוהי סדום" של החבורה מארץ נהדרת. גם שיתוף הפעולה בין קיציס לפרידמן המשיך בתוכניות רבות נוספות, ביניהן "הידוענים" בערוץ לוגי (2007), ו"מעצר בית" (2010).

בנוסף למשחק, טל פרידמן הוא גם מוסיקאי מוכשר וחובב רוק מושבע, והוא מופיע יחד עם להקתו, "הקריות".

פרידמן נשוי לאיריס ואב לשלושה.
טל פרידמןטל פרידמןטל פרידמן
שם הסרט שנת הוצאה  
זוהי סדום 2010 קומדיה ישראלית פרי יצירתם של צוות "ארץ נהדרת", בבימויים של אדם סנדרסון ומולי שגב. הסרט מתאר את שלושת ימיה האחרונים של סדום, לפני שאלוהים מחליט להחריב אותה.
סלבס נוספים: אייל קיציס, אסי כהן, עלמה זק, ארז טל,
הוסף תיאור לסרט
תגיות
קטגוריות
סלבס לפי מדינות

אין להעתיק את האתר או כל חלק ממנו ללא אישור בכתב מראש Copyright © 2008 כל הזכויות שמורות | קישורים | אודות | צור קשר