הכי חדשים
הכי פופולריים השבוע
הכי נצפים

אברהם טל

ארץ לאום : ישראל
נולד : יום ראשון, נובמבר 28, 1976
תחום : זמר/זמרת
ארץ לידה : ישראל

לגלריית התמונות        
אברהם טל
צפיות : 3148
אברהם טל הוא זמר ומלחין ישראלי.

אברהם טל גדל במושב נווה אטי"ב ברמת הגולן, וההתעניינות שלו במוסיקה החלה דווקא מחוויה לא נעימה: בגיל 9 הוא אושפז בבית חולים בעקבות פציעה בעינו, ושם הוא החל לנגן באורגנית של הילד ששכב במיטה הסמוכה אליו. בהמשך, אברהם טל למד לנגן על כלים נוספים (גיטרה, בס, תופים), אך מעולם לא למד לימודי מוסיקה באופן פורמלי.

הפרסום של אברהם טל החל לאחר שירותו הצבאי, כשהצטרף כסולן ללהקת "שוטי הנבואה". בין השנים 2000-2007 הוא היה זמר ומלחין שירים בלהקה. בין שיריו המפורסמים עם שוטי הנבואה ניתן למנות את "קול גלגל" ו"מי". קולו הייחודי והצלול הפך לסימן היכר שלו ושל הלהקה.

ב-2007 הלהקה התפרקה, ואברהם טל יצא לקריירת סולו. הוא הוציא גירסת כיסוי מצליחה לשיר של דורית ראובני, "אדם צובר זכרונות", שהיה חלק מהפרוייקט "עבודה עברית" במסגרת חגיגות 60 למדינת ישראל. השיר הפך ללהיט ברדיו.

אלבומו הראשון של אברהם טל, שנקרא על שמו, יצא בשנת 2008 וכלל את הלהיטים "הזמן עושה את שלו" ו-"אדם צובר זכרונות". את אלבומו השני, "אורות", הוא הוציא בשנת 2010, והאלבום הגיע במהרה למעמד אלבום פלטינה. בין היתר נכלל באלבום השיר "תן לי להיות" שהוקלט במסגרת הפרוייקט "עוד מעט נהפוך לשיר": את מילות השיר כתב רפאל אלישע ז"ל, שנהרג במלחמת ששת הימים.

בשנת 2010, אברהם טל זכה בתואר "זמר השנה" במצעד הפזמונים השנתי של גלגל"צ, והשיר "אורות" זכה בתואר "שיר השנה" ואף בפרס אקו"ם.

אברהם טל שיתף פעולה עם דין דין אביב באלבומה האחרון, ועם אמנים נוספים. הוא גם הלחין את הפסקול לסרט "נימפות בערפך" של יורם זקס.
אברהם טל - אני לא מבין איך היום עולה עלייאברהם טלאברהם טלאברהם טל
שם האלבום שנת הוצאה  
אורות 2010
אלבום הסולו השני של אברהם טל, הגיע למעמד אלבום פלטינה. כולל את הלהיטים "אורות", "מחוזקים לעולם", "אם את הולכת", ואת השיר "תן לי להיות" שנכתב למילותיו של רפאל אלישע ז"ל במסגרת הפרוייקט "עוד מעט נהפוך לשיר".
אורות
אברהם טל 2008
אלבום הבכורה המצליח של אברהם טל, כולל את הלהיטים "הזמן עושה את שלו", "אדם צובר זכרונות".
אברהם טל
תגיות
קטגוריות
סלבס לפי מדינות

אין להעתיק את האתר או כל חלק ממנו ללא אישור בכתב מראש Copyright © 2008 כל הזכויות שמורות | קישורים | אודות | צור קשר