הכי חדשים
הכי פופולריים השבוע
הכי נצפים

נטליה וודיאנובה

ארץ לאום : רוסיה
נולד : יום ראשון, פברואר 28, 1982
תחום : דוגמנות


לגלריית התמונות        
נטליה וודיאנובה
צפיות : 3649

נטליה מיכאילובנה וודיאנובה (ברוסית: Наталья Михайловна Водянова) היא דוגמנית ונדבנית רוסיה שמתגוררת כעת באופן קבוע בבריטניה.
וודיאנובה נולדה בגורקי, ברית המועצות (כיום ניז'ני נובגורוד, רוסיה), נטליה ודיאנובה גדלה באזור עני של העיר ביחד עם אמה ושתי אחיותיה למחצה, אחת מהן לוקה בשיתוק מוחין. כנערה, וודיאנובה סייעה לאמה למכור פירות ברחוב ומאוחר יותר הקימה דוכן פירות משלה ביחד עם חבר על מנת לעזור לכלכלת המשפחה.

אביה של וודיאנובה עזב את המשפחה כשנטליה הייתה תינוקת, והיא לא הייתה בקשר אתו עד שהיא הפכה למפורסמת.

בהיותה בת 15, נרשמה וודיאנובה לאקדמיה לדוגמנות, שם נאמר לה שהיא צריכה ללמוד אנגלית על מנת להצליח, היא השיגה שליטה בשפה תוך שלושה חודשים. בגיל 17, עברה וודיאנובה לפריז, וחתמה בסוכנות ויוה. וודיאנובה הצליחה כדוגמנית מסלול ותצלום. נכון ל-2009 וודיאנובה הופיעה ב-175 תצוגות אופנה עבור מעצבים אירופאיים ואמריקאיים ללבוש המוני ואופנה גבוהה, ודיגמנה בפרסומות עבור קלווין קליין, לואי ויטון, איב סאן לורן, לוריאל, דוויד יורמן, מארק ג'ייקובס, Pepe Jeans, דיאן פון פירסטנברג, שאנל ואחרים.

נכון למאי 2009, וודיאנובה הופיעה בשער ווג הבריטי שבע פעמים, הראשונה הייתה לגיליון ספטמבר 2003. היא דיגמנה לראשונה לשער ווג האמריקאי בספטמבר 2004 לצד שמונה דוגמניות אחרות, אחרי כן הופיעה לבדה במהדורת יולי 2007 של המגזין. במהלך תקופה זו, ווג האמריקאי הציג בשעריו רק תמונות של ידועניות שאינן דוגמניות למעט שני חריגים: לינדה אוונג'ליסטה וליה קבדה.

כשחקנית שיחקה וודיאנובה בסרט CQ של רומן קופולה משנת 2001 בספטמבר 2008 הצהירה וודיאנובה שהיא אינה מעוניינת עוד במשחק בסרטים בגלל שלושת ילדיה, אולם, היא שיחקה בסרט Probka של הבמאי אלכסנדר קוט משנת 2009.

באביב 2009 חתמה וודיאנובה על חוזה לשלוש שנים להיות שגרירת חברת הלבנים הצרפתיה Etam והיא תעצב קולקציית לבנים כל עונה בתקופת ההסכם. הקולקציה תשווק תחת השם Natalia pour Etam.‏

בתוכנית World's Greatest Supermodel של ערוץ הטלוויזיה הבריטי Five דורגה וודיאנובה במקום ה-14. המגזין פורבס אמד את שכרה של וודיאנובה ב-4.5 מיליון דולר (ארצות הברית) בין אוגוסט 2006 ליולי 2007, 4.8 מיליון דולר (ארצות הברית) בין מאי 2007 לאפריל 2008 ו-5.5 מיליון דולר (ארצות הברית) בין יוני 2008 ליוני 2009, סכום המדרג אותה במקום השביעי בין הדוגמניות המרוויחות ביותר בעולם בשלוש השנים הללו.

ווג פריז כלל אותה כאחת משלושים הדוגמניות המובילות של שנות האלפיים.

במאי 2009 וודיאנובה הייתה מנחה שותפה של תחרות חצי הגמר של האירוויזיון Eurovision Song Contest במוסקבה.

ב-12 בדצמבר 2009, התמנתה להיות שגרירת משחקי החורף של 2014 של סוצ'י, להיות הפנים והנציגה הרשמית של המשחקים הפאראלימפיים הראשונים של רוסיה. ב-2010 היא הופיעה בטקס הסיום של המשחקים הפאראלימפיים ונקובר בתפקיד זה.

הא גילמה את דמותה של מדוזה בסרט "התנגשות הטיטאנים", רימייק של הסרט משנת 1981 בעל אותו שם.

בנובמבר 2001 נישאה וודיאנובה לג'סטין טרוור ברקלי פורטמן, יורש מקרקעין בריטי ואחיו החורג של 10th Viscount Portman. בספטמבר 2002, במשך תשעה חודשים לאחר שהנישואים נרשמו בבריטניה, הם ערכו טקס חתונה בסנקט פטרבורג, שם וודיאנובה לבשה שמלה אותה עיצב טום פורד. כאשתו של בעל דה הונורבול (The Honourable) ג'סטין פורטמן, שהוא תואר כבוד, היא מכונה דה הונורבול מרת ג'סטין פורטמן. לזוג יש שלושה ילדים: הבנים לוקס אלכסנדר (נולד ב-2001) וויקטור (נולד ב-2007) ובת נייבה (נולדה ב-2006). ויקטור שנקרא על שם סבה של נטליה, שעזר לגדל אותה אחרי שאביה עזב את הבית. נייבה קרויה על שם הנהר הרוסי נייבה.

וודיאנובה היא המייסדת והנשיאה של Naked Heart Foundation, ארגון נדבנות ששואף לספק סביבת משחק בטוחה ומלהיבה לכל ילד ברוסיה העירונית. היא קיבלה השראה לייסד את הארגון לאחר שביקרה ברוסיה עם בנה לוקס ונוכחה לדעת שאין שום מקום משחק הולם לילדים. הארגון בנה את גן השעשועים הראשון שלו ב-2006 בניז'ני נובגורוד . מאז הוא בנה כ-38 נוספים.

ב-2005 וודיאנובה התמנתה לשגרירה של Hear the World, שעורך מסע פרסום עולמי על מנת לסייע להעלות את המודעות לנושא השמיעה ואובדן השמיעה ולקדם שמיעה טובה בכל רחבי תבל.


נטליה וודיאנובהNatalia Vodianova for ELLE FranceNatalia Vodianova for ELLE FranceNatalia Vodianova for ELLE France
לחץ על אחת התמונות לצפייה בגלרייה המלאה ...
תגיות
קטגוריות
סלבס לפי מדינות

אין להעתיק את האתר או כל חלק ממנו ללא אישור בכתב מראש Copyright © 2008 כל הזכויות שמורות | קישורים | אודות | צור קשר