הכי חדשים
הכי פופולריים השבוע
הכי נצפים

יעל אבקסיס

ארץ לאום : ישראל
נולד : יום רביעי, יולי 19, 1967
תחום : דוגמנות,סרטים,טלויזיה


לגלריית התמונות        
יעל אבקסיס
צפיות : 12907

  שחקנית, דוגמנית ומנחת טלוויזיה ישראלית.

נולדה באשקלון ב-19 ביולי 1967 למשפחה ממוצא מרוקאי. כבר מגיל צעיר החלה את קריירת הדוגמנות. בשנת 1981 כשהייתה בגיל 14, השתתפה במספר קמפיינים, ביניהם לחברת האופנה "קסטרו".

ב-1994 פרצה אבקסיס לראשונה לתודעת הקהל כאשר הופיעה בסרטון פרסומת של חברת האופנה "קסטרו" בערוץ 2. ב-1993,הצטרפה אבקסיס לצוות מנחי ערוץ הילדים לצד עודד מנשה, מיכל ינאי ועינת ארליך, בו הנחתה עד 1996 - בין התוכניות שהנחתה "הכיתה המעופפת", "עץ הפיטפוזים" ועוד.

בשנת 1991 השתתפה בסרט הקולנוע הצרפתי-ישראלי בבימויו של אלכסנדר ארקדי "עבור סאשה" ("פור סשה"), לצד השחקנית הצרפתייה סופי מרסו. בשנת 1992 השתתפה בסרט "סיפורי תל אביב". בשנת 1993 השתתפה בסרט הקולנוע האמריקאי "זרים בלילה". באותה שנה הספיקה להשתתף בסרט ישראלי "הירושה" של הבמאי אמנון רובינשטיין. בשנת 1996 השתתפה במספר סרטי טלוויזיה צרפתיים.

בשנת 1999 החלה להשתתף בצילומי סדרת הטלוויזיה "שבתות וחגים" זוכת פרס אופיר ופרס האקדמיה לטלוויזיה. בסדרה זו היא אף זכתה בפרס מסך הזהב בקטגוריית "השחקנית הטובה ביותר". במקביל השתתפה בסרטו של עמוס גיתאי "קדוש" (1999). הסרט השתתף במספר פסטיבלים בעולם והופץ במדינות שונות.

בסוף 2003 שיחקה בסרטו של עמרי לוי "מיס אנטבה", שזכה בפרס בפסטיבל ברלין. במקביל השתתפה בסרט "חיים זה חיים", ובסרטו של עמוס גיתאי "עלילה".

בשנת 2004 הנחתה תוכנית בערוץ התכלת והשתתפה בהפקה הבינלאומית המיוחדת "תחייה ותהייה" של המפיק מרק רוזנבאום בבימוי ראדו מיכאילאנו, שזכה במספר פרסים בפסטיבלים שונים בעולם, ביניהם בפסטיבל ברלין.

במהלך שנת 2005 שיחקה לראשונה יחד עם אמה, ריימונד אבקסיס, בתפקידים של אם ובת בסרט הטלוויזיה "חתה יסבח סבח", בבימויו של דוד דרעי. בסרט, זוכה פרס האקדמיה לטלוויזיה, עליו זכתה גם אמה בפרס השחקנית הטובה ביותר, מגלמת יעל את אתי, רעייתו של מיקי (בגילומו של אבי גרייניק), גבר נשרך ששידכה לה אמה, איתו היא מנהלת מערכת יחסים עקרה ואפרורית.

בשנת 2008 שיחקה אבקסיס בסרטם של שלומי ורונית אלקבץ, "שבעה".

יעל אבקסיסיעל אבקסיס בחיבוקי
שם הסרט שנת הוצאה  
שבעה 2008 קריית ים, ינואר 1991. מלחמת המפרץ. משפחת אוחיון המונה שבעה אחים ושתי אחיות, מאבדים את אחיהם מוריס, שהיה בריא לחלוטין. מוריס, היה אח אהוב מאוד והחזיק את המשפחה מאוחדת. באותו הזמן, המפעל המשפחתי שפרנס את רוב בני המשפחה עומד בפני פשיטת רגל וכולם מנסים להתנער מהאחריות לעסק המשפחתי הכושל. המשפחה יושבת שבעה. באוויר מרחף איום הסקאדים. הנוכחים מצפים להתקפה בכל רגע. בזמן שבעת ימי האבל, מוטל טאבו מוחלט על כל עיסוק שאינו התאבלות על המת, אך הם מוצאים עצמם מתעסקים בבעיות קיום והישרדות בשבוע הכי לא מתאים לכך מבחינה הלכתית, דתית ומורלית. במאי: רונית אלקבץ, שלומי אלקבץ . שחקנים: אלברט אילוז, רונית אלקבץ, חנה אזולאי הספרי, משה איבגי, אוולין הגואל, חנה לסלאו, קרן מור, יעל אבקסיס, אלון אבוטבול, רובי פורת שובל, גיל פרנק, סימון אבקריאן.
סלבס נוספים: אלון אבוטבול, משה איבגי, קרן מור,
הוסף תיאור לסרט
לשרוד עם זעבים 2007 זהו סיפורה האמיתי של מישקה , ילדה בלגית בת 7, שרוצה את אמא. השנה היא 1941, והוריה של מישקה נלקחים על ידי הנאצים. מישקה, כמו כל ילדה בגילה, קשורה מאוד לאמה ומחליטה לחפש אותה - עד שתמצא. במשך ארבע שנים היא מקיפה ברגל את כל אירופה, מצוידת במצפן שנתן לה איש טוב אחד. היא נודדת דרך היערות והכפרים, גונבת מזון ומאלתרת לבוש ונעליים. כשהיא פוגשת להקת זאבים היא מסגלת לעצמה את התנהגותם וחיה ביניהם כאילו היתה אחת מהם. מחיות היא אינה מפחדת. בניגוד לאנשים, הן מעולם לא גרמו לה רע. במאי: ורה בלמונט. שחקנים: מטילדה גופארט, יעל אבקסיס, גאי בדוס, מישל ברנייר, בנו פורמן, אנה-מארי פיליפ, פרנק דה לה פרסונה שפה: צרפתית .
הוסף תיאור לסרט
מיס אנטבה 2003 הסרט מתאר את מציאות החיים בישראל בשנות השבעים. עלילת הסרט מתרחשת בירושלים בקיץ 1976 על רקע חטיפת מטוס אייר פרנס לאנטבה. מציאות תמימה של ילדה לפני המהפך הפוליטי של 77 ולפני האינתיפדה והטרור ולפני עידן ההיי-טק. במציאות זו עדיין אפשר היה "לנצח" את הטרור. הסרט נעשה כהפקה משותפת לבית הספר סם שפיגל לקולנוע ולטלוויזיה ולקבוצת בוגרים, בתמיכת "קרן יהושע רבינוביץ לאומנויות", קרן סם שפיגל וטלעד. הסרט נעשה ביוזמת רנן שור, מנהל בית הספר סם שפיגל, כחלק מפרויקט לקידום יצירת סרטי עלילה באורך מלא על ידי בוגרי בית הספר. הסרט השתתף בכ-35 פסטיבלים בינלאומיים וביניהם מונטריאול, המפטונס - ניו יורק, ריו דה ז'ניירו, לוס אנג'לס, שיקגו, פוסאן (קוריאה) ופאלם ספרינגס, ארצות הברית וזכה למספר פרסים בינלאומיים. במאי : עמרי לוי. שחקנים : מירב אברהמי,מירב גרובר,יעל אבקסיס.
הוסף תיאור לסרט
עלילה 2003 סובב סביב חייהם של כמה דיירים בבניין חרב בדרום ת"א. לכל אחד מהם הסיפור שלו. גבי מנהלת רומן עם חזי הנשוי, מלי לא מצליחה להיפרד מבעלה, בזמן שהבן שלהם מתחמק מהצבא למורת רוחו של אביו. במאי : עמוס גיתאי . שחקנים : יעל אבקסיס, חנה לאסלו, אורי קלאוזנר .
הוסף תיאור לסרט
חיים זה חיים 2003 סיפור אירוני, מריר ומצחיק, על ההתמכרות שלנו לתשוקה, על הכמיהה לאהבת אמת ועל תהליך היצירה. הסיפור הוא מארג של מציאות ודמיון וקטעי חלום שמתחלפים ביניהם ללא התראה מוקדמת ויוצרים רצף סיפורי אחד. מקי, בן חמישים, בעל משפחה, סופר ומרצה לספרות באוניברסיטה, מנהל רומן עם אילה, בת שלושים ושתיים, נשואה ואם לילדה בת עשר. ימיו ולילותיו של מקי הם התרוצצות בלתי פוסקת בין דמויותיו ההזויות לבין המציאות של חייו, בניסיון נואש לצוד עוד כמה שורות מבריקות בשביל הספר שהוא כותב. הוא נאחז באילה כמקור השראה, מאמין ומקווה שבעזרת התשוקה אליה הוא יוכל לסיים את הספר. עלילת הספר מתערבבת בעלילת הסרט ובחלומות של אילה ומקי. תפנית מפתיעה בסיפור מביאה את הגיבורים לגלות פנים אחרות של האהבה.
במאי: מיכל בת-אדם.
שחקנים: יעל אבקסיס, רבקה גור, משה איבגי, מיקי לאון, רבקה מיכאלי, משה מזרחי, חני נחמיאס.
סלבס נוספים: משה איבגי,
הוסף תיאור לסרט
קדוש 1999 סרטו של עמוס גיתאי
הוסף תיאור לסרט
הירושה 1993
הוסף תיאור לסרט
זרים בלילה 1993
הוסף תיאור לסרט
סיפורי תל אביב 1992 הסרט הישראלי שאחראי לפריצה האמיתית והמשכנעת של ענת וקסמן שהפכה מאז לאחת השחקניות היותר עסוקות בתחום, הוא גם זה שהודיע לעולם על קיומה של יעל אבקסיס ויותר מהכול על קיומה של תל אביב כמדינה נפרדת בתוך ישראל.
הוסף תיאור לסרט
עבור סאשה 1991 סרט הקולנוע הצרפתי-ישראלי בבימויו של אלכסנדר ארקדי "עבור סאשה" ("פור סשה"), לצד השחקנית הצרפתייה סופי מרסו.
הוסף תיאור לסרט
תגיות
קטגוריות
סלבס לפי מדינות

אין להעתיק את האתר או כל חלק ממנו ללא אישור בכתב מראש Copyright © 2008 כל הזכויות שמורות | קישורים | אודות | צור קשר