הכי חדשים
הכי פופולריים השבוע
הכי נצפים

הראל סקעת

ארץ לאום : ישראל
נולד : שבת, אוגוסט 8, 1981
תחום : זמר/זמרת


לגלריית התמונות        
הראל סקעת
צפיות : 3783

הראל נולד בשנת 1981, להוריו אהובה ואבנר. בשנת 1987, כשהיה בן 6 בלבד, החל סקעת את דרכו האמנותית כאשר השתתף וזכה בפסטיבל לשירי ילדים בכפר סבא, "כוכבים לערב - כוכב נולד", בביצוע השיר "אמא הביני". לאחר מכן השתתף בתפקיד אורח בתוכנית הילדים "פרפר נחמד". בעת לימודיו בתיכון "גלילי" השתתף בלהקת בית הספר. במהלך שירותו הצבאי שירת בלהקה הצבאית של חיל הקשר.

לאחר שירותו הצבאי החל ללמוד בבית הספר הגבוה למשחק "בית צבי". במהלך לימודיו הוציא סינגל עצמאי בשם "אין עוד סיכוי", שלא זכה להצלחה רבה.

בשנת 2002 זכה במקום השישי בתחרות בשם "המלך הבא", ששודרה בערוץ "בריזה" שהפעילה חברת יס. במקום הראשון בתחרות זכה רפאל מירילא ואילו במקום השלישי זכתה נינט טייב. לימים יהיו שלושתם משתתפי הגמר בעונות השונות של "כוכב נולד".

בשנת 2004 השתתף באודישנים בחיפה לעונה השנייה של תוכנית הבידור המוזיקלית של הערוץ השני, "כוכב נולד". לאחר שהתקבל, עזב את לימודיו והפך במהרה לאחד מהמתמודדים המובילים והאהובים, הן על ידי השופטים והן על ידי הקהל בבית. בשלבים השונים ביצע את השירים "בתוך" (שכתבה יעל טבת והלחין יאיר רוזנבלום), "בדידות" (שביצע במקור יזהר כהן) ו"עודני ילד" (של להקת "הכל עובר חביבי"). כל ביצועיו זכו לפופולריות, וסקעת הגיע לשלב הגמר. ב-15 באוגוסט התמודד בגמר "כוכב נולד 2" בחוף ניצנים, לצד הראל מויאל ועדי כהן. בגמר ביצע סקעת את שירו של יהורם גאון "הנני כאן". למרות ההערכות המוקדמות בכלי התקשורת ואצל צופי התוכנית, הגיע סקעת למקום השני, והפסיד להראל מויאל. לאחר הגמר הופצו שמועות כי התוצאות זויפו על ידי ההפקה או על ידי גולשי אינטרנט, ואף התקיימו מספר הפגנות של מעריציו, בדרישה לבירור התוצאות.

על אף שלא זכה בתחרות "כוכב נולד 2", זכה סקעת לפופולריות גדולה בקרב הקהל הצעיר, לקבוצות מעריצים רבות ואף לאהדת מבקרי העיתונות. באותה שנה השתתף, לצד נינט טייב, רן דנקר והראל מויאל, בפסטיגל, שם ביצע את השיר "לעוף" שכתבו לירון לב ודורון מדלי והלחין אוהד חיטמן. גם בפסטיגל הגיע סקעת למקום השני, אחרי הראל מויאל.

במרץ 2005 זכה לשיר את התקווה במשחק נבחרת ישראל בכדורגל מול נבחרת צרפת. במאי באותה שנה הוחתם לחוזה הקלטות על ידי חברת התקליטים "הד ארצי", והחל ליצור את אלבום הבכורה שלו. באותה שנה שר, יחד עם מויאל ועדי כהן, את השיר "חלומות מתגשמים", ששימש כהמנון עונתה השלישית של "כוכב נולד". באוגוסט שיחק סקעת במחזמר "מי שחלם" לצידם של עודד תאומי, גילה אלמגור וחני נחמיאס. במחזמר גילם שתי דמויות, את אורי עילם, חברו הטוב של יצחק רבין מהפלמ"ח, ואת בנו של עילם. בדצמבר של אותה שנה השתתף בפעם השנייה בפסטיגל כאומן אורח, שם שר מחרוזת של Queen, שתורגמה במיוחד עבורו.

במרץ 2006 יצא הסינגל הראשון של אלבום הבכורה, "ואת". את השיר כתבה והלחינה קרן פלס והפיק יזהר אשדות, שגם עיבד אותו עם אודי הרפז. השיר זכה להצלחה גדולה, וטיפס במהירות למקום הראשון של מצעדי הפזמונים של גלגלצ ושל רשת ג'. באותה תקופה עלתה סדרה דוקומנטרית על תהליך ההקלטות של סקעת בחברת "סלקום". לאחר שני סינגלים נוספים, "כמה עוד אפשר" ו"משהו ממני", יצא ביולי 2006 אלבומו הראשון, "הראל סקעת", שהגיע בתוך חודש למעמד אלבום זהב. לאחר צאת האלבום יצאו הסינגלים "כל הציפורים" ו"אם הוא ילך". באלבום הלחין סקעת שיר אחד, "אפילו ששריפות", אותו כתבה יעל טבת. הדיסק יצא גם במהדורה מיוחדת הכוללת בונוס - גרסאות כיסוי לשירים אותם בצע בכוכב נולד, כולל דואט עם נורית גלרון לשיר "נפרדנו כך", אותו שר באודישנים.

באותה שנה זכה סקעת בתואר "איש השנה במוזיקה" בטקס "אנשי השנה" של קשת, ובתואר "זמר השנה" במצעד הפזמונים השנתי של גלגלצ ושל רשת ג'. שירו "ואת" נבחר ל"שיר השנה" בשתי התחנות, ובמצעד של אתר האינטרנט ynet. כמו כן, זכה בפרס זמר השנה ובפרס שיר השנה ("ואת"), בטקס פרסי עמ"י של הערוץ מוזיקה 24.

ב-28 בספטמבר 2006 החל סקעת באופן רשמי את סיבוב ההופעות של הדיסק הראשון. הופעת הבכורה התקיימה באולם נגה ביפו, ומשם המשיך סקעת להופיע בכל חלקי הארץ. הופעת ה-100 החגיגית התקיימה באמפי וואהל ב-29 ביולי 2007, בהשתתפות תזמורת סימפונט רעננה.

בדצמבר 2007 השתתף בפעם השלישית בפסטיגל כאמן אורח, שם שר מחרוזת של שיריו.

במאי 2008 הגישה חברת התקליטים הד ארצי תביעה משפטית נגד סקעת. החברה דרשה את הזכויות על כל החומרים שנאספו והוקלטו בתקופת החוזה בין הצדדים, לתקופה של חצי שנה מיום צאת האלבום. "הד ארצי" טענו שסקעת הקליט אלבום שלם או את רובו בסתר מאחורי גבם ובניגוד להסכם. הוצא נגדו צו מניעה שאסר עליו להפיץ או להפיק כל פעולה או הקלטה הקשורה לאלבומו הבא. ההחלטה בנוגע לצו המניעה נתונה כעת להחלטתו של בית המשפט העליון.

בנובמבר 2008 הוחלט הראל סקעת כמועמד להשתתפות באירוויזיון 2009 מול מאיה בוסקילה וקרן פלס.

הראל סקעת הראל סקעת
שם האלבום שנת הוצאה  
הראל סקעת 2006
האלבום כולל עשרה שירים, כולם בהפקה ועיבוד של יזהר אשדות. מתוך האלבום יצאו חמישה סינגלים לרדיו: "ואת", שכתבה והלחינה קרן פלס, "כמה עוד אפשר" שכתבה והלחינה שגית שיר, "משהו ממני" שכתבה סמדר שיר והלחין דור דניאל, "כל הציפורים", אשר נכתב גם הוא על ידי קרן פלס, ו"אם הוא ילך" שכתב והלחין כפיר אפשטיין. בנוסף, השתתפו בכתיבת השירים דידי שחר, יעל טבת, אוהד חיטמן, אסתר שמיר, אורי זך ועמית צח. סקעת עצמו הלחין אף הוא שיר אחד לאלבום, "אפילו ששריפות" למילותיה של יעל טבת. לאלבום צורף דיסק בונוס במהדורה מוגבלת, הכולל את השירים "בתוך" ו"בדידות" ששר סקעת בכוכב נולד, בנוסף לחידוש לשירה של נורית גלרון "נפרדנו כך" בדואט עם גלרון, ושיר חדש אשר כתבה קרן פלס, "אלייך שר". האלבום הגיע למעמד זהב כחודש לאחר צאתו, עם מכירות של יותר מ- 20,000 עותקים וזכה לביקורות מעורבות מצד מבקרי המוזיקה.
הראל סקעת
תגיות
קטגוריות
סלבס לפי מדינות

אין להעתיק את האתר או כל חלק ממנו ללא אישור בכתב מראש Copyright © 2008 כל הזכויות שמורות | קישורים | אודות | צור קשר