הכי חדשים
הכי פופולריים השבוע
הכי נצפים

משינה

ארץ לאום : ישראל
נולד : יום שלישי, ינואר 1, 1985
תחום : להקה


לגלריית התמונות        
משינה
צפיות : 6482

משינה היא להקת פופ רוק ישראלית, הנחשבת בעיני רבים לאחת הלהקות המשפיעות ביותר שפעלה ופועלת בישראל. הלהקה פעלה בשנים 1995-1985 והתאחדה ב-2003 לשם המשך פעילותה, שכלל בין היתר סיבוב הופעות והוצאתו של אלבום האולפן השמיני שלה ב-2005. משינה היא הלהקה המצליחה ביותר מבחינה מסחרית שפעלה בישראל ומכרה מעל 400,000 אלבומים.

להקת משינה הוקמה על ידי שלומי ברכה שחלם על הצלחה ברוק'נ'רול, ויובל בנאי, אותו פגש ברכה בעת שירותו הצבאי. בנאי וברכה התחברו והתחילו לעשות מוזיקה יחד. חברם לבסיס, עולה מרוסיה, הציע לקרוא ללהקה "משינה ורמני"( Машина Времени- מכונת זמן) בעקבות שיחה על טבלת הייאוש שהחבר צייר על הקיר. זהו גם שם של להקת רוק רוסית פופולרית. לבסוף הוחלט לקצר את השם ולקרוא ללהקה "משינה".

לאחר ריב התפצלו דרכיהם של השניים, יובל בנאי הקים את להקת "שלום הציבור" ושלומי ברכה הקים עם בנסון את להקת "החזית העממית". ב-1984 התאחדה הלהקה ואליהם הצטרף איגי דיין. בשנת 1985 הוציאו את אלבומם הראשון "משינה" שהביא לפריצתם הגדולה עם להיטים כמו "רכבת לילה לקהיר" ו"אופטיקאי מדופלם". מאוחר יותר הצטרף אבנר חודורוב על הקלידים כחבר קבוע בלהקה.

ב-1987 הוציאה הלהקה את האלבום "משינה 2" שהיה פחות מצליח. הלהקה כמעט התפרקה אך התעשתה ופרצה חזרה כשהוציאה את האלבומים גבירותי ורבותי והעמותה לחקר התמותה. הלהקה זכתה לפופולריות רבה בקרב הנוער והוציאה 8 אלבומים, בעיקר בסגנון רוק המושפע בין השאר מלהקת מאדנס, שרובם הצליחו מאוד עם להיטים רבים כמו "אהובתי", "ברחובות שלנו", "למה לי פוליטיקה עכשיו", "רני בפריז", "אחכה לך בשדות", "ריקוד המכונה" ועוד. חריג בכלל זה היה האלבום "מפלצות התהילה", שיצא בשנת 1992 והכיל סגנון מטאל ורוק כבד. ב-1993 הוציאה הלהקה את האלבום הרגוע שיא הרגש. ב-1995 הוציאה הלהקה אלבום מוצלח נוסף בשם להתראות נעורים שלום אהבה, אחד מסמליו של המוזיקה הישראלית בשנות התשעים. הלהקה שברה שיא באותו זמן, כי אף להקה ישראלית לא החזיקה מעמד יותר מ-7 שנים והוציאה יותר מ-8 אלבומים.

במאי 1995 הודיעה הלהקה על הפסקת פעילותה ועל ארבע הופעות פרידה בהיכל התרבות בתל אביב, בתיאטרון הרומי בקיסריה, בצמח ובפסטיבל ערד. בסופו של דבר, לאחר אסון ערד, הופעת הפרידה הסופית התקיימה בפארק הירקון. לאחר הפרידה עסקו חברי הלהקה בנגינה עם אמנים שונים ושלושה מהם - יובל בנאי, שלומי ברכה ואיגי דיין - הוציאו אלבומי סולו.

לאחר שמונה שנים, הלהקה התאחדה מחדש בשנת 2003 ואף הוציאה שני שירים חדשים בשם "משהו קטן וטוב" ו"ואולי עכשיו". בשנת 2005 יצא למשינה אלבום בשם "רומנטיקה עתידנית" ולאחר מכן יצאה הלהקה למסע הופעות. בחודש יוני 2006 עלתה הלהקה כמופע חימום לקראת הופעתו של רוג'ר ווטרס בנווה שלום, וביצעה את שירה "למה לי פוליטיקה עכשיו" ואת השיר "אני ואתה נשנה את העולם" של אריק איינשטיין.

לקראת סוף 2006 זכתה משינה בתואר "להקת כל הזמנים" על ידי צופי ערוץ 24 ועיתון זמן תל אביב. במקביל שיחררה הלהקה סינגל בשם "אני צוחק איתך" שזכה להצלחה מרובה והתברג במקומות גבוהים במצעדים.

אורלי זילברשץ (גרושתו של יובל בנאי) כתבה כמה מן השירים האהובים ביותר של הלהקה כמו "אהובתי" (שנכתב במשותף עם יובל בנאי), וכמו "אנה" שנבחר לשיר האהוב ביותר של משינה במצעד שגל"צ ערכה לכבודם.

משינה בסינגל חדש - "לב שבור ביום מושלם"יובל בנאי - יא חביבתידני סנדרסון ושלומי ברכהאבנר חודרוב
לחץ על אחת התמונות לצפייה בגלרייה המלאה ...
שם האלבום שנת הוצאה  
רומנטיקה עתידנית 2005
אלבום זה נחשב לאחד האלבומים הפחות מצליחים של הלהקה, ויש הטוענים כי הוא הממוסחר ביותר. כל שנים עשר שירי האלבום נכתבו והולחנו על ידי יובל בנאי ושלומי ברכה למעט אחד, "הייתי אתמול" שנכתב והולחן על ידי איגי דיין ו"ילדתי" שנכתב במשותף עם אהוד בנאי (ביחד עם יובל בנאי ושלומי ברכה). מהאלבום יצאו לאור ארבעה סינגלים: "רומנטיקה עתידנית", "אני עף", "בלש דטקטיב" ו"התשובה".
רומנטיקה עתידנית
משינה live 2003 2004
אלבום הופעה שיצא לאחר סיבוב הופעות של להקת הרוק הישראלית משינה בשנת 2004 מיד לאחר איחודהּ מחדש לאחר תשע שנים בהם לא הופיעו חברי הלהקה יחדיו. הוא יצא כאמור בשנת 2004 על ידי חברת התקליטים הליקון.
משינה live 2003
להתראות נעורים שלום אהבה 1995
האלבום השביעי של להקת משינה, והאחרון שלה לפני התפרקותה ב-1995. האלבום בנוי מאחד עשר שירים המשרים אווירה של סיום, ביניהם השיר "תחזור תחזור", "את לא כמו כולם", "אני כל כך שמח", "בן המלך", "רכבות" ו"להתראות נעורים שלום אהבה", שהטקסט שלו מרמז על סוף עידן. ואכן, משינה התפרקה. שמונה שנים מאוחר יותר התאחדה משינה, ובשנת 2005 הופק האלבום "רומנטיקה עתידנית". השיר "תחזור תחזור" כולל קטע דיבור המבוצע בידי יוסי בנאי, אביו של סולן הלהקה יובל בנאי. את כל שירי האלבום כתב והלחין יובל בנאי.
להתראות נעורים שלום אהבה
האוסף השני 1995
האוסף השני
מכונת הזמן - משינה בהופעה 1995 1995
אלבום אוסף של להקת הרוק הישראלית משינה, אשר יצא בספטמבר 1995 ומכיל אוסף שלם של להיטי הלהקה. מכיוון שמשינה עברו מ-NMC להד ארצי במהלך שנות קיום הלהקה, זהו למעשה אלבום האוסף היחיד המכיל אסופת להיטים מכל אלבומי הלהקה.
מכונת הזמן - משינה בהופעה 1995
שיא הרגש 1993
האלבום הכיל להיטים רבים כגון "נגעה בשמיים", "פחי שואו", "דני" ו"גברת שרה השכנה". האלבום זכה להצלחה והגיע במהרה למעמד אלבום פלטינה. יחד עם האלבום יצאה הלהקה למסע הופעות שנשא את השם "המופע של שיא הרגש" שנפתח ב"פסטיבל הבלוז" בחיפה ועבר ב"ליל אהבה בצמח" ובפסטיבל ערד.
שיא הרגש
מפלצות התהילה 1992
האלבום יצא באפריל 1992 בלייבל של משינה "זברה תקליטים" בהפקת איציק ליכטנפלד, והוא נחשב לאלבום הכבד ביותר של הלהקה. האלבום כולל אלמנטים של מטאל וגראנג'. שלומי ברכה הגדיר את העבודה על האלבום: "החברים התנפלו על התקליט, עפו באוויר בתחושה שהם דורסים כל מה שעומד בדרכם, בלי לעשות חשבון לשום דבר".
מפלצות התהילה
העמותה לחקר התמותה 1990
האלבום, אשר נחשב לאחד מהטובים של הלהקה, הניב להיטים כגון "אז למה לי פוליטיקה עכשיו", "העמותה לחקר התמותה", "מכונית", "הכוכבים דולקים על אש קטנה" ו"אחכה לך בשדות". את רוב השירים באלבום כתבו שלומי ברכה ויובל בנאי ביחד, ללחנים של ברכה. בנאי השתתף גם בהלחנת "קאנטרי ג'ו".
העמותה לחקר התמותה
גבירותי ורבותי 1989
אלבום אוסף של להקת הרוק הישראלית משינה, הכולל שירים משלושת אלבומיה הראשונים. האלבום יצא בשנת 1989 על ידי חברת התקליטים NMC בהפקת יעקב גלעד. לאחר כישלון האלבומים "משינה 2" ו"משינה 3" יצא האוסף על מנת לעזור למשינה שוב להמריא ולהחזיר את הקהל להופעות ואכן האוסף הצליח לעשות את המפנה. הצלחתו הייתה כל כך עצומה עד כדי כך שתוך שלושה חודשים הוא הגיע למעמד אלבום זהב, עד שנת 1990 הוא מכר 60,000 עותקים.
גבירותי ורבותי
משינה 3 1988
משינה 3
משינה 2 1987
משינה 2
משינה 1985
האלבום הראשון של משינה.
משינה
תגיות
קטגוריות
סלבס לפי מדינות

אין להעתיק את האתר או כל חלק ממנו ללא אישור בכתב מראש Copyright © 2008 כל הזכויות שמורות | קישורים | אודות | צור קשר