הכי חדשים
הכי פופולריים השבוע
הכי נצפים

החברים של נטאשה

ארץ לאום : ישראל
נולד : יום חמישי, ינואר 1, 1987
תחום : להקה


לגלריית התמונות        
החברים של נטאשה
צפיות : 4296

להקת רוק ישראלית מצליחה שפעלה בשנות התשעים.

בשנת 1987 יסדו מיכה שטרית וארקדי דוכין, שכבר פעלו מספר שנים ביחד במספר פרויקטים מוזיקליים, בשיתוף עם מיקי הררי ושלמה (קוזו) אלמקיס את להקת החברים של נטשה. שם הלהקה הוצע על ידי מיכה שטרית, על פי צילום ישן שראה אצל דוכין. ארבעת חברי הלהקה גרו ביחד במלון דירות זול ("המלון של יעקב") ברחוב שלמה המלך בתל אביב, חלמו על פריצה ובינתיים חיו בקושי מעבודות שונות, כשמצבם הכלכלי רעוע באופן מתמיד. באוגוסט של אותה שנה השתתפו חברי הלהקה בתחרות להקות צעירות בגני התערוכה בתל אביב. הלהקה זכתה במקום השני ודני בסן, משופטי התחרות, אהב את הלהקה ועורר כלפיה את תשומת לבם של אנשי חברת ההקלטות הגדולה הד ארצי.

בשנת 1988 חתמה חברת הד ארצי חוזה עם הלהקה, ולואי להב הגיע כמפיק מוזיקלי. להב עזב אחרי זמן קצר, ובמקומו הגיע יזהר אשדות, שבשיתוף איתו הוציאה הלהקה בשנת 1989 את אלבומה הראשון, החברים של נטשה. על עטיפת האלבום מופיעים יעקב חביב, מנהל מלון הדירות בו גרו חברי הלהקה, ובני משפחתו. אלבום זה הצליח מאוד, ובסופו של דבר זכה למעמד של אלבום פלטינה (40,000 עותקים נמכרו), אך למרות הצלחת האלבום מצבה הכלכלי של הלהקה נשאר קשה בגלל החוזה הנצלני עליו חתמו בתמימותם, שכלל את העברת כל הזכויות על היצירה לחברת הד ארצי.

בשנת 1991 החלו העבודות על האלבום השני של הלהקה, שינויים בהרגלי הצריחה, בשיתוף עם יוסי אלפנט, ששימש כמפיק מוזיקלי. אלפנט עצמו נפטר מדום לב קצת אחרי סוף העבודה על האלבום, עוד לפני שיצא. רצועה 12 באלבום, שנקראת כמעט אופטימי מוקדשת לזכרו.

בשנת 1994 יצא אלבום האולפן האחרון של הלהקה, שהוא גם האלבום הנמכר ביותר שלה, רדיו בלה בלה, עליו עבדו כשנתיים.

הלהקה המשיכה להופיע אחרי אלבומם האחרון עוד כשנתיים, במהלכן גם הוקלט אלבום ההופעה החיה (1996). הופעתה האחרונה של הלהקה הייתה בקריית אתא. הלהקה התפרקה בשנת 1996 כתוצאה מנתק בין חברי הלהקה. לאחר הפירוק המשיכו חברי הלהקה כל אחד לדרכו, ופנו לקריירות סולו שונות.

בשנת 2001 הוציאה חברת הד ארצי, בניגוד לרצונם של חברי הלהקה, אלבום אוסף כפול, שכלל את השירים "הצילו", "הנה השמש" ו"שיר נאיבי", שירים שלא יצאו עד אז באלבומי הלהקה.

בשנת 2002 חזרו חברי הלהקה לסיבוב הופעות משותף.

בינואר 2008 בישרו חברי הלהקה על התאחדות הלהקה לסבב הופעות ולהפקת דיסק משותף חדש. הלהקה הופיעה 3 פעמים מאז האיחוד- בקיסריה, באמפי הגלבוע ובפסטיבל תמר בים המלח.

בחודש דצמבר פורסם שהאלבום החדש בוטל בשל בעיות בין חברי הלהקה ארכדי דוכין ומיכה שטרית, אשר נוצרו כנראה בגלל הסגנון המוזיקלי השונה שלהם שהשתנה במשך השנים. כמו כן ארכדי התקדם בכתיבת והקלטת שירים לאלבום מהר יותר ממיכה- ארכדי כתב והקליט 12-14 שירים בעוד שמיכה הקליט רק 2, למרות שהוסכמה תרומה משותפת שלהם. מצב זה תרם להפסקת העבודה על האלבום המשותף.

הוחלט ש12-14 השירים של ארכדי דוכין יופיעו באלבום סולו שלו, כולל 2 השירים של מיכה שטרית בהסכמתו. איחוד מחדש לא נצפה בזמן הקרוב אך נראה שחברי הלהקה לא שוללים את הרעיון לחלוטין, והפירוק הזה לא לווה בכעס ובריבים חריפים כמו באלבומים הקודמים.

החברים של נטאשההחברים של נטאשההחברים של נטאשה - ארקדי דוכין
שם האלבום שנת הוצאה  
האוסף 2001
האוסף
בהופעה חיה 1996
בהופעה חיה
רדיו בלה בלה 1994
האלבום הוא אלבום קונספט כפול שערוך כשידור רדיו לאורך יממה אחת, כאשר לצד השירים הרגילים מופיעים רעשים של מעבר בין תחנות רדיו, קטעי קישור (בהקראת השדרן אלי ישראלי), "שיחות עם מאזינים", "זמרירים", "תשדירי פרסומת" ו"חדשות".
רדיו בלה בלה
שינויים בהרגלי הצריחה 1991
האלבום זכה להצלחה עצומה וכמעט כל השירים מתוכו הפכו ללהיטי רדיו. המפיק המוזיקלי של האלבום היה יוסי אלפנט, שנפטר זמן קצר לאחר סיום הקלטת האלבום, לפני יציאתו לאור. השיר הקצר "כמעט אופטימי" נכתב לזכרו.
שינויים בהרגלי הצריחה
החברים של נטאשה 1989
החברים של נטאשה
תגיות
קטגוריות
סלבס לפי מדינות

אין להעתיק את האתר או כל חלק ממנו ללא אישור בכתב מראש Copyright © 2008 כל הזכויות שמורות | קישורים | אודות | צור קשר