הכי חדשים
הכי פופולריים השבוע
הכי נצפים

איה כורם

ארץ לאום : ישראל
נולד : יום שני, ינואר 7, 1980
תחום : זמר/זמרת


לגלריית התמונות        
איה כורם
צפיות : 6245

איה כורם (נולדה ב-7 בינואר 1980) היא זמרת, מלחינה ופזמונאית ישראלית.

כורם נולדה בנצרת עילית. בתום לימודיה בבית הספר "יגאל אלון" בנצרת עילית שירתה בצה"ל כמדריכת שריון, ולאחר מכן עברה ללמוד ב"רימון". כיום היא מתגוררת ברמת השרון.

בטרם התפרסמה כזמרת, כתבה והלחינה כורם שירים לסדרות טלוויזיה ולזמרים אחרים, ביניהם מירי מסיקה, לה כתבה את "אתה אף פעם" לאלבומה הראשון.

בשנת 2006 הוציאה כורם את אלבומה הראשון, "איה כורם", בהפקתו של אורי זך. מהאלבום יצאו לרדיו הסינגלים "קיץ", "שיר אהבה פשוט", "קליפה", "יונתן שפירא", "בסוף הלילה", "אתה זורם אצלי בדם" ו"השיר של איתי". השירים, שאת כולם כתבה והלחינה כורם פרט לאחרון, זכו להשמעות רבות, ולכמה מתוכם צולמו וידאו קליפים. האלבום זכה להצלחה רבה והגיע למעמד אלבום זהב. במצעד הפזמונים העברי השנתי של רשת ג' ושל גלגלצ זכתה כורם במקום השני בקטגוריית זמרת השנה.

במאי 2006 פתחה כורם בסיבוב הופעות עם שירי האלבום.

בשנת 2007 יצא אלבומה השני של מירי מסיקה, "שלום לאמונות" שהכיל את השיר "תמונה" שכתבה כורם. באותה שנה הוציאה הילה זיתון את הסינגל "רק להיות איתו" שכתבה והלחינה כורם.

ב-28 בפברואר 2008 הוציאה כורם את אלבומה השני, "שפה זרה". הסינגל הראשון מתוכו, "הסוף של הסיפור" שכתבה יחד עם אריק ברמן, יצא בדצמבר 2007. אחריו יצאו הסינגלים "אל תאמיני", שנכתב בהשראת השיר Stars של ג'ניס איאן, "אוטוביוגרפיה" ו"עכשיו כזאת" שכתבה כורם והלחין עילי בוטנר. האלבום כולל גם שיר שכתבה כורם בשם "זהב שחור", כגרסה נשית לשירו של אברהם חלפי "עטור מצחך". את השיר הלחין יוני רכטר, שהלחין גם את "עטור מצחך". האלבום זכה לביקורות בינוניות ונכשל מסחרית .

בשנת 2008 הקליטה כורם גרסת כיסוי לשירם של כרמלה גרוס ואגנר "ערב ב' כסלו" עבור הפרויקט "עבודה עברית".

בדצמבר 2008 יצא לרדיו הסינגל "האישה עם השקית".

כיום (2008) היא עובדת כברמנית בפאב בתל אביב.

איה כורם דבר אחרוןאיה כורםאיה כורםאיה כורם עם רותם סלע ודידי הררי
לחץ על אחת התמונות לצפייה בגלרייה המלאה ...
שם האלבום שנת הוצאה  
שפה זרה 2008
האלבום יצא לאור ב-28 בפברואר 2008 בהפקת אורי זך בחברת התקליטים הד ארצי, תחת הלייבל "עננה". האלבום כולל 13 שירים, ביניהם הסינגלים "הסוף של הסיפור", שכתבה כורם יחד עם אריק ברמן, ו"אל תאמיני", שנכתב בהשראת השיר Stars של ג'ניס איאן, וכן השיר "זהב שחור", שנכתב כתשובה לשירו של אברהם חלפי "עטור מצחך זהב שחור", והולחן על ידי יוני רכטר. עוד השתתפו באלבום יונתן גוטפלד ועילי בוטנר.
שפה זרה
איה כורם 2006
איה כורם הוא אלבום הבכורה של בוגרת בית הספר למוזיקה רימון, הזמרת איה כורם שיצא לאור בשנת 2006 על ידי חברת התקליטים הד ארצי בהפקת אורי זך. שוחררו מתוכו הסינגלים "קיץ", "שיר אהבה פשוט", "קליפה", "סוף הלילה", "יונתן שפירא" ו"השיר של איתי" שזכו להצלחה רבה ולחלקם אף צולמו וידאו קליפים. האלבום הגיע למעמד אלבום זהב בינואר 2007.
איה כורם
תגיות
קטגוריות
סלבס לפי מדינות

אין להעתיק את האתר או כל חלק ממנו ללא אישור בכתב מראש Copyright © 2008 כל הזכויות שמורות | קישורים | אודות | צור קשר